Cenny punkt Sandecji, choć to wciąż o wiele za mało – awans w tabeli

To był już przedostatnie mecz jaki Sandecja rozegrała w tym roku. Biało czarni mimo błędów zdołali zremisować, choć wielu liczyło na komplet. Jeden punkt spowodował, że drużyna z Nowego Sącza awansowała z ostatniego miejsca, na przedostatnie. Przed zespołami II ligi ostatnia, już XX kolejka (trzecia z rundy wiosennej). Sandecja będzie podejmować Radunię Stężyca.

II Liga

XIX Kolejka

Sandecja Nowy Sącz – Skra Częstochowa 2:2 (2:2)

1:0 Kwietniewski 11 (karny), 1:1 Ciućka 20, 1:2 Wypart 25, 2:2 Kwietniewski 32 (karny)

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

Żółte kartki: Sobczak, Bartków, Gołębiowski – Mesjasz, Kubik, Kucharczyk

Sandecja: Sokół – Bartków, Słaby, Nawotka, Sobczak (46 Orzeł), Galara (46 Smajdor), Potoma (54 Gołębiowski), Kołbon, Popiela (78 Talar), Kwietniewski, Marcinho (46 Gieniec).

Skra: Szymkowiak – Mesjasz, Łabojko (90+3 Kołodziejczyk), Nocoń, Ciućka (71 Wojtyra), Winciersz (67 Maćkowiak), Wypart, Sajdak (67 Niedbała), Olejnik, Kubik, Nawrocki (67 Kucharczyk).

Po meczu trener zespołu MKS Sandecja Łukasz Surma powiedział: – To nie był nasz najlepszy dzień meczowy. W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt nerwowo dlatego brakowało składnych akcji. Nie potrafiliśmy grać w środkowej części boiska, a to przełożyło się na głównie obronę swojej bramki, gdzie popełnialiśmy błędy tracąc gole. Dobrze, że mimo gorszej gry zdołaliśmy odrobić straty. W drugiej połowie po dokonanych zmianach zagraliśmy pewniej, ale zabrakło składnej, szybkie i skutecznej akcji. Punkt cieszy, ale chcieliśmy więcej.