Ciągle pada, a na ulicach Nowego Sącza groźnie

Kilkanaście godzin opadów deszczu spowodowało, że na ulicach Nowego Sącza zrobiło się niebezpiecznie. Praktycznie w każdym zagłębieniu stoi woda, w wielu miejscach kałuże są ogromne mocno utrudniając przejazd samochodów osobowych.

Tradycyjnie przez dłuższy czas nieprzejezdna była ul. Nawojowska. Pod wiaduktem i na pobliskim skrzyżowaniu powstało wielkie jezioro, którego nie dało się pokonać autem osobowym, choć niektórzy próbowali. Najbardziej zaskoczeni byli kierowcy próbujący pokonać ul. Węgierską. Na wysokości Galerii Sandecja powstało całkiem spore bajoro, którego sprawiało wiele kłopotów. W innych miejscach też nie było łatwo. Tuż obok stadionu KS Helena również powstała duża kałuża, prawie mały staw, a pokonanie tego odcinka było sporym wyzwaniem dla kierowców.

Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie padać powinno jeszcze do godz. 15. Opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Do tego czasu suma opadów może osiągnąć od 45 do 60 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska wynosi 95%, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (047 831-49-11, 047 831-19-12).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony