Co w Sandecji? Tego dzisiaj nie wie nikt.

Dzisiaj poniedziałek – 1 lipca. Dlaczego to ważna data, bo w klubie powinno już być wiele załatwione, sporej grupie piłkarzy skończyły się kontrakty. Czas upływa, do rozpoczęcia sezonu w III lidze oraz bliżej, a wciąż nie wiadomo, kto będzie trenerem, jaki będzie skład personalny zespołu, jaki będzie budżet, kto zostaje, kto odejdzie, czy znajdzie się ktoś i uderzy się w pierś za stracony sezon w II lidze i ogromne koszty związane z utrzymaniem klubu.

Co wiadomo dzisiaj? Na razie jedyną wieścią, to kolejny raz katastrofalna decyzja o wycofaniu rezerw Sandecji z rozgrywek. Ponoć ma być też zakończona gra jednego z zespołów juniorskich. Tutaj nasuwa się pytanie, gdzie ci młodzi zawodnicy klubu mają zdobywać doświadczenie mając 18-20 lat? Znów mają szukać sobie miejsca w innych zespołach na Sądecczyźnie i szybko zakończyć kariery?

Kiedy zapadną wiążące decyzje? Z informacji nieoficjalnych wiemy, że w najbliższą środę kibice, a przede wszystkim trenerzy i zawodnicy powinni się dowiedzieć co dalej. W klubie najchętniej zatrzymano by jak najwięcej piłkarzy, którzy grali w II lidze. Z pewnością zarządzający klubem chcą uniknąć błędu sprzed roku, kiedy dokonano zbyt głębokich zmian personalnych, co spowodowało katastrofę sportową. Tylko niewielkiej grupie zawodników kontrakty zakończyły się 30 czerwca. Jak ich zatrzymać i pozostałych również? Wszystko zależy od budżetu, a ten od władz miasta. Ile potrzeba pieniędzy na grę w III lidze, kilka milionów, bo w grę wchodzi nie tylko pierwsza drużyna, ale również zespoły młodzieżowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony