Cukierki i piłki dla dzieci zrzucano z samolotu – takie imprezy tylko w Powiecie Nowosądeckim!

Cukierki i piłki dla dzieci zrzucano z samolotu – takie imprezy tylko w Powiecie Nowosądeckim!
Sporo atrakcji czekało dzisiaj na gości z partnerskich powiatów, którzy przybyli, aby wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Muszynie. Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna.
Do Muszyny przybyło kilkuset młodych piłkarzy, którzy rozgrywali mecze o najwyższe trofeum – półfinały i finał już jutro. Jednak przed rozpoczęciem zmagań na boisku, z samolotu, który przelatywał nad stadionem w Muszynie spadły cukierki i piłki – wszystko w ramach Dnia Dziecka. Piłkarze bardzo dokładnie je pozbierali i tak pokrzepieni ruszyli na murawę.
Gości witał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i burmistrz Muszyny dr Jan Golba.
– Życzę gry fair play i wielu emocji – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że po kilku latach przerwy wracamy z tą imprezą. To święto radości, sportu i przede wszystkim dobra zabawa dla naszych gości. Przy okazji dzieci zwiedzą również piękne zakątki naszej Sądecczyzny. Wszystkie te działania sprawiają, że przybywa do nas coraz więcej gości z Polski i spoza je granic, a to przekłada się na rozwój turystki na Ziemi Sądeckiej.
Jutro kolejna dawka atrakcji – rozgrywki finałowe na stadionie MKS POPRAD, a ok. godz. 15 przemarsz wszystkich uczestników turnieju do amfiteatru na Zapopradziu, gdzie zostaną im wręczone medale i nagrody.     
Z piłkarzami przybyli również szefowie zaprzyjaźnionych powiatów, którzy zwiedzali Sądecczyznę. Byli  m.in. w muszyńskich ogrodach i na Jaworzynie Krynickiej. Widoki podziwiali: starosta wejherowska Gabriela Lisius, Jacek Thiel – wicestarosta wejherowski oraz Piotr Syrocki – naczelnik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie; z powiatu Unna w Niemczech: Wilhelm Jasperneite – wiceprzewodniczący Rady Powiatu (CDU), Jens Krammenschneider-Hunscha – wiceprzewodniczący frakcji SPD w Radzie Powiatu, Herbert Goldmann – przewodniczący frakcji „GRÜNE im Kreistag” w Radzie Powiatu oraz Silke Schmücker z Biura Starosty; z Okręgu Sãlaj z Rumunii: Dinu Iancu-Sălăjanu – przewodniczący Rady Okręgu Sãlaj, Leucea Crăciun – asystent przewodniczącego i Oana Labo – radna Okręgu Sãlaj; z powiatu hajnowskiego: Mirosław Chilimoniuk – dyrektor Parku Wodnego w Hajnówce, Jarosław Grygoruk – sekretarz Miasta Hajnówka.
Nad przebiegiem imprezy czuwali m.in. pracownicy Biura Promocji i Wspierania Organizacji  Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu na czele z dyrektor Justyną Tokarczyk oraz pracownicy UMiG w Muszynie. Wśród gości nie zabrakło generała KOSG Stanisława Laciugi, radnych powiatowych (Marta Adamczyk, Anna Radzik, Andrzej Gancarz, Marek Pławiak, Antoni Poręba, Stanisław Sułkowski – prowadzący imprezę), ks. proboszcza z Muszyna Pawła Stabacha, radnych z Muszyny, przedstawicieli Polskiego Związku Sportów Saneczkowych, Bożeny Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony