Czas na Gołąbkowice

Ostatnie dni w Nowym Sączu to wybory do zarządów osiedli. W najbliższy poniedziałek mieszkańcy Osiedla Gołąbkowice będą dyskutować nad tym co było oraz kto ma kierować samorządem przez następne lata.

To ważna część miasta. Tutaj krzyżują się drogi na Gorlice i do Krakowa. To wiele ważnych ulic i obiektów.

Osiedle Gołąbkowice:

Przebieg granicy: “od mostu na rzece Kamienica na ul. Krańcowej, ul. Krańcową, ul. Lwowską do potoku Łubinka, potokiem Łubinka, wschodnią granicą Skansenu, droga gruntową prostopadłą od ul. Długoszowskiego pomiędzy nr 84 i 86 do rz. Kamienicy, rz. Kamienicą, do mostu na ul. Krańcowej.”

Ulice: Akacjowa, Armii Krajowej, Długoszowskiego numery nieparzyste od 1 do nr 83 b oraz numery parzyste od nr 2 do nr 84, Fieldorfa, Gałczyńskiego, Harcerska, Jamnicka numery nieparzyste od nr 1 do nr 75, Jaśminowa, Kasztanowa, Kwiatowa, Lwowska numery parzyste od nr 80 do nr 160, Modrzejewskiej, Nadbrzeżna, Prażmowskiego, Reymonta, Szarych Szeregów, Topolowa, Wiktora.

Zarządem osiedla od 2016 roku kieruje Antoni Rączkowski, który stwierdził: – Mam zaszczyt zaprosić mieszkańców do wzięcia udziału w zebraniu sprawozdawczo–wyborczym osiedla Gołąbkowice, które odbędzie się 13 czerwca 2022 roku (poniedziałek) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu. Dobiega końca kadencja Zarządu Osiedla Gołąbkowice, wybranego w 2016 roku. Podczas spotkania w swoim imieniu oraz pozostałych członków władz osiedla przedstawię sprawozdanie z pięcioletniej działalności, dokonam podsumowania zadań już zrealizowanych, jak i tych, będących w toku realizacji oraz określę nasze plany na przyszłość. Zamierzam ubiegać się o wybór na Przewodniczącego Zarządu Osiedla na kolejną kadencję, zapewniam, że będę kontynuował dotychczasowe działania, wsłuchując się uważnie w Wasze głosy, opinie i postulaty.

Warto wiedzieć!

Antoni Rączkowski − społecznik, samorządowiec, animator sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Od urodzenia jest związany z Nowym Sączem. W latach 80-tych aktywny działacz opozycji antykomunistycznej (Konfederacja Polski Niepodległej). Absolwent Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Nowym Sączu (kierunek turystyka i rekreacja). Wieloletni pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, obecnie pracownik Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu (Sądeckiego Parku Etnograficznego). Radny miasta Nowego Sącza pięciu kadencji (1994-2014), członek Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący Zarządu Osiedla Gołąbkowice w Nowym Sączu, nieprzerwanie od 28 lat. W swoich działaniach zabiega w szczególności o poprawę infrastruktury komunalnej w osiedlach, budowę i remonty dróg i chodników, budowę kanalizacji i wodociągów, modernizację oświetlenia ulicznego, zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, w tym bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przez minione lata najwięcej starań i pracy poświęcił przede wszystkim rewitalizacji Miasteczka Rowerowego i parku miejskiego Lasek Szwerteński. Od wielu lat promuje i przygotowuje cykliczne imprezy sportowo-rekreacyjne oraz zawody w dyscyplinie nordic wiking, które gromadzą wielu uczestników i sympatyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony