Czterogwiazdkowy pokój i recepcja hotelowa – tak uczą się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju

Żeby być dobrym w tym, co się robi trzeba ćwiczyć. Uczniowie Technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju mają takie możliwości. Ćwiczą w prawdziwym pokoju hotelowym i w prawdziwej recepcji, które znajdują się w szkole.

Nasze Technikum hotelarskie to propozycja dla osób pragnących pracować w branży usług hotelarsko-turystycznych – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – Mogą też prowadzić własny biznes, pracować w obiektach hotelarskich lub kontynuować naukę na uczelniach wyższych. Do tego wszystkiego przygotujemy młodzież podczas nauki.

Znakiem rozpoznawczym hotelarzy z Krynicy są stroje służbowe odpowiadające obowiązującym standardom hotelarskim. Absolwenci kierunku z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy, na stanowiskach managerskich w renomowanych hotelach w Polsce i w Europie. Młodzież bez problemu zdaje też egzaminy kwalifikacji w zawodzie, osiągając międzynarodowe uprawnienia Europass.

Dysponujemy bardzo dobrą bazą dydaktyczną – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz. – Mamy pracownię hotelarską, pracownię obsługi konsumenta, dwie recepcje oraz pokój hotelowy o standardzie czterech gwiazdek.

Poza nauką w szkole młodzież bierze udział w Targach Horeca w Krakowie, Międzynarodowych Targach Turystycznych GLOBalnie w Katowicach czy Tour Salonie Poznań. Nie brakuje też wycieczek krajoznawczych po Polsce i Europie, w ramach których uczy się pilotażu wycieczek i przewodnictwa, poznaje regiony i atrakcje turystyczne.
Szkoła od lat współpracuje z Hotelem Spa Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju, z którym ma podpisaną umowę patronacką. Uczniowie mogą więc odbywać praktyki zawodowe w tym obiekcie oraz liczyć na wsparcie dyrektora Wojciecha Sporka i szefowej gastronomii Barbary Galant. Praktyki odbywają się również m.in. w hotelach znajdujących się w Krynicy-Zdroju: Hotel Mercure Resort& Spa, Hotel Prezydent, Hotel Krynica, Hotel Czarny Potok Resort Spa & Conference.
Uczniowie Technikum hotelarskiego są objęci unijnym projektem Erasmus+-„ Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju”, umożliwiającym zagraniczne wyjazdy na staże zawodowe (w 2021 roku to Grecja). Biorą też udział w zajęciach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. W ramach projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, uczniowie mogą skorzystać z dodatkowych kursów: pilota wycieczek, barmana, carvingu, dietetyki, prawa jazdy kategorii B oraz kursu animatora czasu wolnego.

Szczegóły dostępne TUTAJ

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

fot. ZSP w Krynicy-Zdroju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony