Czwarte „Kredkobranie”

To już IV edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kredkobranie” pomóżmy młodym na kresach. To akcja zbierania przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkającej na Kresach. Patronem honorowym tej akcji jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Celem „Kredkobrania”  jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

– To świetna inicjatywa fundacji Ignatianum oraz stowarzyszenia “Korzenie”, którą jako wojewoda objąłem honorowym patronatem. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami, że przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i chcą im pomagać. Mam nadzieję, że akcja „Kredkobranie” rozejdzie się szerokim echem wśród Małopolan tak, abyśmy zebrali jak najwięcej tych produktów, które młodzież ucząca się w polskich szkołach najbardziej potrzebuje – mówi Łukasz Kmita.

Zebrane dary można również przynosić do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie przy wejściu, wewnątrz budynku będzie wystawiony specjalny pojemnik na artykuły.

– Tegorocznej akcji towarzyszy hasło „Pamiętamy – pomagamy”; pamiętamy o naszym najmłodszym pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Pomagamy dbając o niezbędne wsparcie dla nich w postaci przyborów szkolnych i materiałów plastycznych niezbędnych na początku roku szkolnego – wyjaśnia Tomasz Konturek, koordynator akcji i zarazem jej pomysłodawca, który podkreślił, że – mimo pandemii, w zeszłym roku „Kredkobranie” znów okazało się rekordowe. Wielka zasługa w tym przede wszystkim naszych darczyńców, ale również naszych partnerów i patronów. Każdy z uczestników akcji staję się od razu jej ambasadorem, co nam jako organizatorom pokazuje, że warto kontynuować to dzieło.

Przez cały wrzesień zbiórkę można prowadzić w swoich środowiskach. Do 8 października należy je dostarczyć osobiście, pocztą lub kurierem do siedziby Fundacji. Dary w listopadzie trafią za wschodnią granicę do naszych Rodaków.

Regulamin akcji oraz informacje o Kredkobraniu można znaleźć na stronie www.kredkobranie.pl pod numerem telefonu: 785-042-119 lub kredkobranie@ignatianum.edu.pl Wpłat pieniężnych można dokonywać na konto Fundacji Ignatianum 58 1750 0012 0000 0000 3880 7595 z dopiskiem Kredkobranie lub poprzez portal https://zrzutka.pl/29k4dw Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup książek i lektur szkolnych oraz transport darów na Kresy.

źródło/grafika: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony