Czystki w Sandecji – trener Dariusz Dudek nie jest już trenerem, zastąpił go Słowak Stanislav Varga

Czarne chmury nad Sandecją i trenerem Dariuszem Dudkiem zbierały się od dawna. Remis za remisem, brak wygranych i wysoka porażka z GKS Tychy spowodowała, że bardzo głośno w Nowym Sączu zaczęto mówić o zwolnieniu pierwszego trenera.

Ostatnie dwa mecze ze Skrą Częstochowa i wygrany mecz w Polkowicach z miejscowym Górnikiem, w ramach Pucharu Polski. Niestety to nie pomogło. Warto przypomnieć, że przejmując Sandecję w 2020 roku dzięki znakomitej wtedy grze Sandecja znalazła się w grupie zespołów walczących o ekstraklasę. Niestety runda wiosenne nie była już tak udana. Remis gonił remis, a co za tym idzie biało czarni odpadli z baraży o awans.

W trwających rozgrywkach “Biało-Czarni” zajmują siedemnaste miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów po 6 remisach i dwóch porażkach.

Dzisiaj Zarząd MKS Sandecja odsunął od prowadzenia pierwszej drużyny Dariusza Dudka. Na klubowej stronie czytamy – Dariusz Dudek przejął naszą drużynę po Piotrze Mandryszu w sezonie 2020/2021. Trenerze dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz naszego Klubu, życzymy powodzenia!

I dalej czytamy: Nowym opiekunem naszego zespołu został Stanislav Varga, były szkoleniowiec Banska Bystrica, z którą awansował do Fortuna Ligi. W przeszłości piłkarz takich klubów, jak West Brom, Sunderland czy Celtic Glasgow. Stanislav Varga urodził się 8 października 1972 roku w Lipanach, a piłkarską karierę rozpoczynał w Tatranie Presov. W 2000 roku po transferze ze Slovana Bratislava trafił do angielskiego Sunderlandu, by w swojej karierze występować także w West Brom, FC Burnley oraz Celticu Glasgow. Rosły środkowy obrońca występował w Premiership, Premier League, Lidze Mistrzów czy Pucharze UEFA. Na swoim koncie ma także 55. występy w kadrze Słowacji. Przygodę trenera rozpoczął w lipcu 2014 roku obejmując Tatran Presov, kolejnym jego przystankiem była Banska Bystrica, którą prowadził w 112. spotkaniach, notując 69. zwycięstw, 22. remisy oraz 21. porażek, przy bardzo dobrej średniej 2.04 pkt/mecz. Po awansie ze swoim Klubem na najwyższy szczebel rozgrywkowy poprowadził go w Fortuna Lidze w jednym meczu, który zakończył się zwycięstwem 2:1.

Witamy trenerze na pokładzie i życzymy samych sukcesów z “Biało-Czarnymi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony