Czyszczą Sandecję z Sandecji

Tak jak się można było spodziewać, nowa miotła, czytaj – prezes – mocno zamiata. Na dzień dobry pozbył się poprzednich trenerów, później przyszła pora na zawodników. Odeszło trzech, przybyło dwóch, a teraz na listę transferową, czyli szukajcie sobie innych klubów, macie wolną rękę, wystawiono 9. Niestety w tej grupie są wychowankowie klubu, sądeczanie.

Sytuacja drużyny i klubu również jest bardzo trudna. Po wielu latach gry w I lidze, był awans do ekstraklasy, a ostatnie 5 lat to spadki do I ligi, później do II, a teraz pojawiło się widmo III. To czarny scenariusz, który niestety może się ziścić, co byłoby piłkarską katastrofą. Można zrozumieć próby desperackiego ratowania I drużyny, ale czy na pewno należy pozbywać się swoich? Warto przypomnieć, że w czasach awansu do ekstraklasy zespół oparty był przede wszystkim na sądeczanach. Dzisiaj powtórka z historii jest niemożliwa, pierwszy zespół to niemal w całości „obcy”. Czy im się będzie chciało, chcieć? Zobaczymy, oby!

Odeszli: Maciej Mas, Michał Stankiewicz, Jakub Wróbel

Przybyli: Martin Polaćek – bramkarz, Bruno Żołądź – pomocnik

Wystawienie na listę transferową to jeszcze nie pozbycie piłkarzy, ale pierwszy krok w tym kierunku. Wydaje się, że mało kto znajdzie nowy klub. Warto przy tym przypomnieć, że zawodnicy zaproponowani do odejścia mają ważne kontrakty, czyli trzeba im płacić. Jeśli nie odejdą wtedy grać nie będą w I zespole, to może część z nich wzmocni,ć z korzyścią, drugi zespół, który mógłby powalczyć o awans do III? O, ile pierwsza się tam nie znajdzie!

Lista trasferowa:

Dariusz Krzysztofek (2 spotkania)

Arkadiusz Ziemnik (brak debiutu) – sądeczanin

Mateusz Geniec (7 spotkań)

Mikołaj Podgórski (2 spotkania) – sądeczanin

Eryk Galara (11 spotkań) – sądeczanin

Kamil Żarnowski (brak debiutu)- sądeczanin

Karol Smajdor (6 spotkań) – sądeczanin

Chibuikem Nzeh (brak debiutu)

Szymon Tokarz (24 spotkania) – sądeczanin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony