Daniel Stawiarski – finalista Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzy

Rzadko zdarza się, aby w plebiscycie sportowym znalazł się zawodnik sportów samochodowych. Tym razem w finale jest Daniel Stawiarski.

Daniel Stawiarski o sobie – Zamiłowanie do sportu, a w szczególności do wyścigów samochodowych towarzyszą mi przez całe życie. Od najmłodszych lat pasjonowały mnie sportowe auta, gigantyczna szybkość połączona z precyzją, decyzje podejmowane w ułamkach sekund i towarzysząca im adrenalina. To mój świat. Świat, który budowałem krok po kroku — od dziecięcych marzeń do mistrzowskich tytułów. Debiutowałem w 1999 r., w wieku 21 lat podczas Rajdu Polski rozgrywanego w Krakowie i okolicach. Wcześniejsze starty w kategorii amatorskiej przyniosły mi tytuł Mistrza Polski Amatorów w rajdowym Pucharze Polski Automobilklubów i Klubów. Na swoim koncie mam wiele KJS i sprintów. W 2010 podczas Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce zająłem w generalce trzecie miejsce, stanąłem na podium w doborowym towarzystwie – Leszka Kuzaja i Mariusza Steca. W swojej karierze zaliczyłem także start w Barbórce Warszawskiej i uczestnictwo w Superoes na torze w Kielcach.

Największe sportowe osiągnięcia:
Tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2021

Brązowy medal w Hill Climb Masters 2021 – Wyścig Mistrzów Europy (Braga, Portugalia)

Tytuł Mistrza Słowacji w klasyfikacji generalnej w Górskich Samochodowych Mistrzostwach 2020

– Moim marzeniem jest dalej realizować się i rozwijać w motosporcie i sięgać po kolejne tytuły na arenie Polskiej jak również międzynarodowej. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy oddali na mnie głos w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2021 roku – dodał Daniel Stawiarski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony