Dariusz Dudek asystentem w reprezentacji? Prawda czy plotka?

Wciąż nie wiadomo kto zostanie trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wiele wskazuje na to, że Adam Nawałka. Jeżeli tak się stanie, to być może jego asystentem zostanie Dariusz Dudek, który obecnie z powodzeniem prowadzi Sandecję.

Taką informację – plotkę (?) można przeczytać na stronie sport.pl- Słyszałem o tym i nieco się zmartwiłem. – mówi prezes klubu MKS Sandecja Miłosz Jańczyk.

– Rozmawiałem z trenerem, który zapewnił mnie, że nigdzie się nie wybiera. Warto podkreślić też fakt, że w tej sprawie nie dostaliśmy żadnego pisma z PZPN. – Drużyna pod kierunkiem Dariusza Dudka po rundzie jesiennej zajmuje piąte miejsca w tabeli i wciąż ma szanse na walkę o awans do ekstraklasy. Ponadto trener ma ważny kontrakt, a my jesteśmy zadowoleni z jego pracy i współpracy. Jeżeli jednak fakt medialny stałby się prawdą, wtedy usiądziemy i będziemy rozważać inne rozwiązania. Warto dodać, że umowy z trenerami są tak skonstruowane, że zawierają różne możliwości zarwania umowy. Nie mogę jednak przedstawić szczegółów. Będzie sprawa, będziemy rozmawiać.

Dariusz Dudek jako piłkarz grał m. in. w GKS Katowice, RTS Widzewie Łódź, Odrze Wodzisław Śląski czy Legii Warszawa. Karierę trenerską rozpoczął jako asystent w Odrze Wodzisław Śląski, Piaście Gliwice, Śląsku Wrocław i Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Jako pierwszy trener prowadził Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice i obecnie Sandecję Nowy Sącz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony