Dobiegają końca prace przy elewacji budynku A, trwają dwa postępowania przetargowe

Stadionu przy ul. Kilińskiego jak nie było tak nie ma. Na budowie nie widać robotników i tak to trwa od dawna. Tymczasem Nowosądecka Infrastruktura Komunalna informuje, że do końca zbliżają się prace związane z elewacją budynku A. Obecnie trwają przygotowania do ostatniego etapu działań, które pozwolą na nadanie ostatecznego kształtu elewacji widocznej z ulicy Kilińskiego.

Jak wyjaśnia wiceprezes Dawid Janik, ostatni etap prac będzie polegał na montażu lameli dekoracyjnych, które według planu zostaną dostarczone na teren inwestycji w poniedziałek 24 czerwca. Po ich zamontowaniu elewacja będzie gotowa i zgodna z wcześniejszym projektem wizualnym.

Trwają także inne prace i działania jakie realizuje spółka NIK na terenie inwestycji, w tym prowadzone są dwa postępowania przetargowe. Pierwsze dotyczy zadania pn. DOKOŃCZENIE REALIZACJI OBIEKTU STADIONU MIEJSKIEGO W NOWYM SĄCZU przy ul. Kilińskiego wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem terenów i otoczenia obiektu – realizacja w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W wydłużonym terminie wpłynęła tylko jedna oferta firmy Quadrum sp. z o. o. z Krakowa w wysokości 83 477 777,76 zł brutto. Kwota przeznaczona przez inwestora na ten cel, to 30 750 000,00 zł brutto. Obecnie trwa analiza przedstawionej oferty i spółka, wraz z władzami miasta, w najbliższych tygodniach podejmie w tej sprawie odpowiednie decyzje.

Drugie trwające postępowanie przetargowe dotyczy elewacji trybun. W tym przypadku w wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty, z czego najtańsza na kwotę 2 856 060,00 zł brutto, złożona przez firmę SAVO Kamil Nosal z Nowego Sącza. Zgodnie z przepisami dotyczącymi zamówień publicznych, aktualnie trwa etap badania i oceny przedstawionych ofert.

Dodatkowo, spółka jest w trakcie dostawy włazów kanałowych, które po zamontowaniu zabezpieczą teren budowy stadionu. Trwają również prace związane z dokończeniem budowy stacji transformatorowej. Kolejnym etapem tych działań będzie montaż niezbędnych elementów, które zostały wyprodukowane na zamówienie.

To wszystko brzmi optymistycznie, ale do końca realizacji inwestycji jest daleko. Jak wynika z przedstawionej informacji miasto jest gotowe przeznaczyć na dokończenie budowy niewiele ponad 30 mln zł, a jedyny oferent chce za swoją pracę więcej niż 83 mln zł. Jeżeli tak się stanie to koszt budowy stadionu osiągnie cenę 150-18- mln zł. Oj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony