Dopłaty do wody i ścieków będą ale niższe niż do tej pory

Mieszkańcy Nowego Sącza będą w dalszym ciągu otrzymywać dopłaty do wody i ścieków, ale na niższym niż do tej pory poziomie. Utrzymania dopłat chciał klub radnych PiS WNS, zakładając, że zostaną na takim samym poziomie, przynajmniej do końca tego roku. Jednak radny z klubu PiS WNS Krzysztof Głuc, w swoim imieniu zaproponował poprawkę do projektu uchwały. Jak mówił jest to kompromis, który z jednej strony pozwoli na dopłaty, z drugiej nie obciąży zbytnio budżetu miasta. Poprawka zakłada dopłaty niższe o prawie 2 zł za każdy m³ wody i ścieków niż do tej pory.

Przeciwko poprawce Krzysztofa Głuca byli jego klubowi koledzy, którzy argumentowali, że dopłaty powiny pozostać takie same, tym bardziej, że korzystają z nich wszyscy mieszkańcy, w przeciwieństwie do Karty Nowosądeczanina.

Ostatecznie poprawkę radnego Krzysztofa Głuca przyjęto większością głosów. Oznacza to, że mieszkańcy Nowego Sącza zapłacą za m³ wody i ścieków 13,53 zł brutto czyli o prawie 2 zł więcej niż do tej pory. Dopłaty badania obowiązywać do końca roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony