„Dragony 2” ruszyły w drogę + fotogaleria

W wielką pompą, przy dźwiękach muzyki, sztucznych ogni i dymu w drogę ruszyły lokomotywy Dragon 2 produkcji NEWAG Nowy Sącz. W uroczystości wziął udział minister Andrzej Adamczyk, prezes Zbigniew Jakubas – główny udziałowiec NEWAG, prezes firmy Zbigniew Konieczek, prezes Cargo PKP Andrzej Seliga, która zamówiła lokomotywy, posłanka Anna Paluch, pracownicy, sądeczanie oraz przedszkolaki i młodzież szkolna.

Zaproszeni goście podkreślali wyjątkowość zrealizowanego zamówienia, ale przede wszystkim dziękowali załodze NEWAG, która wykonała te 24 lokomotywy.

– Bardzo się cieszę, że udało się wykonać nasze Dragony 2 – mówił prezes NEWAG Zbigniew Konieczek. – To jest sprzęt bardzo nowoczesny. Po uzyskaniu certyfikatów nasze lokomotywy mogą jeździć po Europie. Bardzo dziękuję pracownikom za ich wykonanie, mogą być z tego dumni.

– NEWAG pokazał, że można w ciągu krótkiego czasu, zaledwie kilkunastu lat dokonać rzeczy niezwykłych – dodał prezes Zbigniew Jakubas. – Kiedy przejmowaliśmy zakład to była ruina Dzisiaj mamy nowoczesną fabrykę, która produkuje znakomite i cenione przez odbiorców lokomotywy. Dziękuję za ten trud wszystkom.

Po oficjalnych wystąpieniach Julia i Patryk z SP 7 dali sygnał do odjazdu Dargonów.

Warto wiedzieć:

E6ACTa DRAGON 2 to lokomotywa sześcioosiowa, zaprojektowana do prowadzenia ciężkich składów towarowych, nawet 3200 ton oraz osobowych 800 ton. Lokomotywy DRAGON 2 wykorzystują najnowocześniejsze, niezawodne technologie oraz zapewniają wysoki komfort pracy maszynisty. Głównym atutem Dragona 2 jest bardzo wysoka siła pociągowa, która w połączeniu z dużą masą lokomotywy, efektywnym systemem antypoślizgowym oraz napędem na każdą oś, umożliwia prowadzenie ciężkich składów towarowych.

One thought on “„Dragony 2” ruszyły w drogę + fotogaleria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony