Dyskutowali o torze saneczkowym i budowie obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy

Wybór przewodniczących, wiceprzewodniczących i członków kilku komisji Rady Powiatu Nowosądeckiego, a także wybór członków do Małopolskiej Organizacji Turystycznej zdominowały dzisiejsze obrady radnych powiatowych. Sesję prowadził przewodniczący Rady Marek Pławiak.

Starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba poinformował radnych o zamiarze utworzenia Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nawojowej.

– Jest on bardzo oczekiwany przez gminy i mieszkańców Powiatu – mówił starosta Tadeusz Zaremba. – Podobnie jak punkt Wydziału Komunikacji, który zamierzamy uruchomić na razie w Starym Sączu, a jak pomysł okaże się trafiony – również w Krynicy-Zdroju i Łososinie Dolnej. To znacznie ułatwiłoby mieszkańcom załatwianie spraw związanych z rejestracją pojazdów, tym bardziej, że Nowy Sącz jest mocno zakorkowany i trudno znaleźć miejsca parkingowe. Kierowcy nie musieliby więc przyjeżdżać do Nowego Sącza – mogliby załatwiać sprawy „komunikacyjne” w kilku punktach na terenie Powiatu.

Sporo emocji wywołał temat ewentualnej budowy saneczkowego toru kompozytowego w Marcinkowicach oraz budowy obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy w Nawojowej – obie sprawy referował Piotr Piechnik – dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Podczas sesji radni zapoznali się m. in. z rocznymi sprawozdaniami (2023 r.) przygotowanymi przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie – Oddział w Nowym Sączu i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym, a także informacjami z realizacji zadań Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego za 2023 ro oraz z realizacji remontów i inwestycji w placówkach pomocy społecznej na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony