Echo Trombity rozpoczęte

W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu rozpoczął się 43 finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „ECHO TROMBITY” z udziałem najlepszych zespołów Małopolski.

Komisja w składzie: dr Waldemar Groń mgr Leszek Łopalewski ppłk Leszek Mieczkowski ppłk dr hab. Stanisław Strączek po obejrzeniu online 46 orkiestr zgłoszonych do udziału w Festiwalu – postanowiła zakwalifikować do spotkania finałowego w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu 30.

ECHO TROMBITY jest dorocznym spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych Województwa Małopolskiego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych cyklicznych imprez amatorskiego ruchu muzycznego. W 2021 roku, ze względu na panującą pandemię – eliminacje do spotkania finałowego odbyły się wyjątkowo w formule on-line.

Jak podkreślają orgainizatrozy nie byłoby tylu znakomitych orkiestr dętych, gdyby nie pomoc Ochotniczych Straży Pożarnych, zakładów pracy, firm, samorządów, parafii, instytucji kultury i prywatnych darczyńców. Wśród fundatorów nagród najczęściej przewijają się: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” (dawniej WOK), Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty, Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Walerian Kurek (właściciel sklepu „Dęciak”) i Stefan Żuk (wieloletni juror).

Tegoroczny konkurs rozpoczęła przemarszem Orkiestra Parafialna z Siedlisk Tuchowskich. Wszystkie orkiestry i zespoły zaprezentowały się na scenie w koncercie.

PATRONAT HONOROWY FESTIWALU: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa MałopolskiegoBiskup Andrzej Jeż – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza
Marek Kwiatkowski – Starosta Powiatu Nowosądeckiego.

One thought on “Echo Trombity rozpoczęte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony