Efektowne zwycięstwo Barciczanki, wygrana Popradu Muszyna

To była ciekawa kolejka w IV lidze Małopolska. Barciczanka, która nie najlepiej jako beniaminek wystartowała o ligowe punkty wreszcie i to efektownie wygrała. A zespół Poprad Muszyna odniósł czwarte zwycięstwo.

IV Liga Małopolska

V Kolejka

Barciczanka Barcice – Wolania Wola Rzędzińska 4:1 (1:1)

0:1 Jesionka 15, 1:1 Zawiślan 18, 2:1 Łukasik 60, 3:1 Łukasik 62, 4:1 Tokarz 70.

Zółte kartki: Martuszewski, Miechurski.

Barciczanka: Mrózek: Basta, Zawiślan, Krupa (46 Gryźlak), Tokarz (77 Białowodzki), Maślejak, Miechurski (46 Salamon), Martuszewski (70 Tarasek), Ciężobka, Oleksy (68 Zygmunt), Łukasik.

Wolania: Bielaszka: Baradziej, Tragarz, Mróz, Tadel, Prokop, Stolarz, Jesionka, Wójcik, Tubek, Nowak.

Pierwsza połowa była wyrównana i to nie dlatego, że był remis, ale zespół gości starał się zdominować gospodarzy, którzy ze względu na drobny uraz grali bez swojego asa, Macieja Korzyma. Po jednej z akcji Wolania w zamieszaniu podbramkowym zdobyła gola. Z piłką w polu karnym obrócił się Jesionka i lekkim strzałem pokonał zasłoniętego Mrózka. Gospodarze ruszyli do ataków i już kilkadziesiąt sekund później po uderzeniu Zawiśalna, z narożnika pola karnego, piłka wylądowała w siatce rywali. Po przerwie Barciczanka ruszyła do ataków, ale strzały Zawiślana, Tokarza znakomicie wybronił bramkarz Wolanii. Po kwadransie gry w drugiej połowie gospodarze powinni prowadzić różnią trzech goli. Ale co się odwlecze…To czego nie zdołali zrobić napastnicy wykonał Łukasik – stoper. Dwukrotnie pokonał bramkarza Wolanii, a wynik meczu ustalił Tokarz, który ładnym strzałem posłał piłkę do siatki gości. Znacznie lepsza gra Barciczanki w drugiej połowie to spora zasługa Gryźlaka, który wszedł po przerwie. Nie tylko wprowadził duży spokój w grze kolegów, ale bardzo dobrze rozgrywał i bronił.