Ekspresowa sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego

Dzisiaj odbyła się sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego, którą prowadził przewodniczący Rady Roman Potoniec. Trwała pół godziny. Radni głosowali m.in. nad zmianami w budżecie i zmianami w  Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Nowosądeckiego.

Zapoznali się również z informacją o pozyskanych funduszach unijnych i środkach zewnętrznych oraz  stanie przygotowań szkół i placówek oświatowych do nauki w roku szkolnym 2022/2023.

W nowym roku szkolnym, w dziewięciu placówkach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki będzie się uczyć 3569 młodych osób, w tym w klasach pierwszych – 1194 uczniów w 41 oddziałach. W pierwszym półroczu tego roku, w szkołach powiatowych przeprowadzono wiele remontów. Wydano na nie ponad 152 tys. zł. W poszczególnych budynkach zostały wymalowanie sale lekcyjne, naprawione systemy monitoringu, wyremontowane podłogi, siłownie, korytarze, gabinety, kuchnie i zaplecze sportowe.

Podczas sesji, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski zaprosił wszystkich radnych i mieszkańców Sądecczyzny do wzięcia udziału w wystawie AGRO Nawojowa, która odbędzie się 3 i 4 września tego roku w Nawojowej.

– Wystawa rolnicza odbywająca się w Nawojowej ma długoletnią historię – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Impreza została zaplanowana na pierwszy weekend września. Będzie się odbywać na terenach przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej. To bardzo duże przedsięwzięcie. Nie zabraknie na nim wystawców z różnych gałęzi rolnictwa, lokalnych producentów, występów zespołów, konkursów, regionalnych potraw i wielu innych atrakcji. Odbędą się również pierwsze powiatowe Dożynki. Chcemy, aby to dwudniowe spotkanie pod nazwą AGRO Nawojowa wpisało się na stałe w kalendarz kulturalny Sądecczyzny.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony