Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju – weekend z kulturą i tradycją!

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otworzył II Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju. Towarzyszył mu Zygmunt Berdychowski – założyciel Fundacji Sądeckiej oraz burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk.

– Impreza daje możliwość zaprezentowania bogactwa tradycji i kultury naszego regionu. Na scenie zaśpiewały i zatańczyły zespoły regionalne, a gospodynie z kół gospodyń już szykują pyszności na kolejne dni. Impreza potrwa przez cały weekend – mówi starosta Marek Kwiatkowski.

10-11 września w Piwnicznej-Zdroju miał miejsce dwudniowy IV Salon Przemysłu Turystycznego , który zgromadził osoby zainteresowane promocją regionu i rozwojem szeroko pojętej turystyki. Ponadto, oprócz występów zespołów odbył się Festiwal Smaku i Rękodzieła, ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego „Sądeckie Smaki od Pokoleń, jak również Igrzyska Lachów i Górali.

W niedziele natomiast zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich. Odbył się konkurs „Węgierskie Smaki w Kuchni Regionalnej”. Przez cały weekend trwał również Festiwal Biegowy.

– Cieszę się, że tak duże, międzynarodowe imprezy odbywają się właśnie na Sądecczyźnie! – mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony