“Filharmonia w SOKOLE”

W imieniu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ pragniemy serdecznie zaprosic na kolejny koncert z cyklu “Filharmonia w SOKOLE”

Już 23 września o godzinie 18:00 będziemy mogli posłuchac muzyków Filharmonii Krakowskiej, którzy zaprezentują “Sekstet fortepianowy” op. 220 Antoniego Kątskiego.

Bilety do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ lub online na stronie www.mcksokol.pl

Cena: 5 zł

ANTONI KĄTSKI (1816–1899)
Był wybitnym pianistą, który koncertował niemal w całej Europie, ale i w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Chinach czy Japonii. Był także płodnym kompozytorem, autorem ponad 400 opusów, pedagogiem i animatorem życia muzycznego. Urodził się w muzycznie utalentowanej familii (syn skrzypka i kompozytora Grzegorza Kątskiego, brat pianisty i kompozytora Stanisława Kątskiego oraz skrzypka i kompozytora Apolinarego Kątskiego, stryj pianistki Wandy Kątskiej i wiolonczelisty Zygmunta Kątskiego). Ten wielowymiarowy artysta cieszył się sławą i uznaniem w Europie, jednak pomimo ogromnego wpływu, jaki wywarł na rozwój kultury muzycznej XIX wieku, jest obecnie zupełnie zapomniany, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

źródło/grafika: MCK SOKÓŁ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony