Finał akcji Krew Wzywa Krew

Uczniowie sądeckiej “budowlanki” zorganizowali piękną akcję, w której wspierali ich Honorowi Krwiodawcy oraz zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe. Od samego początku akcję wspiera mocno Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Sojka.

Od rana na płycie Rynku zebrały się tłumy młodzieży, która chciała wesprzeć ten szczytny cel. Oprawę muzyczną zapewnił zespół SIENNIOKI.

Obecni od rana krwiodawcy Andrzej Lis, Dariusz Cieśla i Kazimierz Wróbel nie kryli wzruszenia i zgodnie potwierdzili, że młodzież jest wspaniała.

Zobaczmy jak licznie przyszła dzisiaj do nas młodzież, która chce nas wesprzeć. Młodzież jest fantastyczna, nie ma złej młodzieży – podkreślił Andrzej Lis, który już niedługo sam przekroczy 100 litrów pełnej oddanej krwi.

Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych od roku prowadzi akcję pod hasłem Krew Wzywa Krew. W ramach projektu realizowała mnóstwo eventów, kampanię reklamową promującą krwiodawstwo i spoty promocyjne. Finał akcji na płycie Rynku to inauguracja wspólnego sukcesu.

Wielką atrakcją był także krwiobus z wizerunkiem Andrzeja Lisa, człowieka, który już wkrótce zostanie wpisany do Księgi Rekordów Giunessa.

Swojej wdzięczności i podziwu nie kryje także Radny Nowego Sącza Maciej Rogóż:

Bardzo się cieszę, że mogę sprawować Patronat Honorowy nad tą szczytną akcją. Od samego początku spotykaliśmy się z uczniami, którzy mieli taki pomysł, aby po prostu pomagać drugiemu człowiekowi. Ta idea zrodziła się, potem zapraszaliśmy coraz więcej ludzi do tego projektu, a dzisiaj na nowosądeckim rynku możemy zauważyć jak wspaniała jest to akcja. Ten autobus dzisiaj pęka w szwach. Jestem przekonany, że takie inicjatywy są dobre, bo się pomaga drugiemu człowiekowi. Już słyszę, że młodzież tę akcję chce kontynuować, a ja deklaruję swoją pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony