Food farmer – wiem co jem i wspomagam lokalnych producentów.

Świadomość co do spożywanej żywności rośnie. Ludzie chcą wiedzieć co jedzą i coraz częściej są gotowi adekwatnie za to zapłacić. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że piękny idealny owoc czy warzywo to podrasowany produkt, który faktycznie zachęca wyglądem, ale niekoniecznie składem. Czasem ceną za zdrowy produkt jest obniżenie walorów estetycznych. Bo niestety podobnie jak w życiu także dokonując konsumenckich wyborów nie można mieć wszystkiego.
Rolnicy i producenci usiłują znaleźć rynek zbytu, który pozwoli im na sprzedaż plonów, jednak czas jest ograniczony dlatego też często zmuszeni są do delegowania zadań na innych. Pośrednictwo w handlu wiąże się z obniżeniem ich marży oraz trudnościami w sprzedaży. Od wielu lat sprzedawać można na olxie czy facebooku i specjalnych grupach oddam sprzedam. Marketplace czy ogłoszenia na tablicach poszczególnych użytkowników.

Rewolucją w obecnym podziale rynku może stać się powstanie aplikacji Food Farmer. To innowacyjne narzędzie, dzięki któremu każdy za pomocą komputera czy telefonu może znaleźć produkt, który człowieka interesuje bezpośrednio u producenta w dogodnej lokalizacji. Jest to narzędzie skracające dystans miedzy producentem, a konsumentem pozwalające na zdobycie unikatowych produktów, smacznej ekologicznej żywności po sąsiedzku. Aplikacja posiada funkcję wyszukiwania konkretnych produktów, lub produktów oferowanych w ramach wybranej odległości. Lato to czas, kiedy sporo sezonowych owoców i warzyw, co może stać się dodatkową motywacją do wypróbowania tego technologicznego narzędzia. Do aplikacji można zalogować się z pozycji producenta jak i konsumenta, który tylko szuka produktów.
Aplikacja powstała dzięki pracy Fit Farmera, znanego z Tik Toka rolnika, który zyskał na popularności między innymi dzięki scenkom rodzajowym z Leosiem i pokazywaniu polskiej wsi. Food Farmer to odpowiedź na jeden z problemów polskiego rolnictwa czyli rynek zbytu, który nie obciąża ich czasu bardziej niż to rzeczywiście konieczne jednocześnie pozwala otrzymać godne wynagrodzenie.

Sklep Play: klik
ISO: klik
Strona w przeglądarce. klik
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony