Gabriela Migda mistrzynią Polski w kick boxingu

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w wersji low kick, gdzie sądeczanka, jeszcze juniorka Gabriela Migda w kat. 52 kg broniła tytułu wywalczonego przed rokiem. Po zaciętej walce wygrała zawody zdobywając złoty medal MP.

– Będąc zeszłoroczną mistrzynią przedstawicielka UKS Evan była rozstawiona podczas losowania – opowiada trener UKS Evan Nowy Sącz Krzysztof Bulanda. – Starcie półfinałowe z Martyną Czuchraj ze Zgorzelca wygrała 3-0. Starcie finałowe to kopia zeszłorocznego finału, w którym Gabrysia ponownie spotkała się z Martyną Gasińską z Rawy Mazowieckiej. Jednak w tym roku rywalka wyżej podniosła poprzeczkę. W końcówce walki niskimi kopnięciami napsuła “nieco krwi” naszej wojowniczce.

Mimo walki w MP zawodniczka nie ma przerwy. Po dniu odpoczynku wróciła do pracy w klubie, bowiem już w piątek wyjeżdża na Mistrzostwa Polski w wersji full contact do Drezdenka.

– Nie ma chwili wytchnienia bo sezon się rozkręca – dodaj Krzysztof Bulanda. – Jedna Gabrysia jest wicemistrzynią Europy w tej formule, a to zobowiązuje. Jak zawsze kierujemy podziękowania dla naszych sponsorów, dzięki którym trenujemy i startujemy. Są to: Muszynianka, Piwniczanka, Grand, hotel Saol, uczelnia WSB-NLU, Giełda Rolno – Spożywcza Mirosław Dominik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony