Gala Noworoczna w Marcinkowicach – piękna muzyka, radość dla wszystkich

W hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach odbyła się Gala Noworoczna. Zaproszeni goście z radością wysłuchały koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz solistów.

– To była uczta dla ucha i oczu! – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Piękny koncert, rewelacyjni wykonawcy i wspaniała publiczność! I to wszystko w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach! Właśnie zakończyła się, długo oklaskiwana i wielokrotnie bisowana Gala Noworoczna, którą zorganizowaliśmy. Muszę z dumą przyznać, że chociaż robiliśmy to po raz pierwszy – wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie! Dziękuję wykonawcom i oczywiście pracownikom Starostwa Powiatowego i PCS, którzy nad wszystkim czuwali. Cieszę się, że nasza propozycja spędzenia wieczoru przy dźwiękach muzyki filmowej i operetkowej spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Chełmiec i całego Powiatu. Do zobaczenia za rok!

Podczas spotkania, starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli statuetkę Złotego Jabłka Sądeckiego Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej „w podziękowaniu za dotychczasową współpracę oraz promowanie kultury i obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny”. Odebrał ją szef sądeckich pograniczników gen. bryg. SG Stanisław Laciuga i ppłk Leszek Mieczkowski – dyrygent Orkiestry.

Ponadto, starosta przyznał Nagrodę Specjalną dla Anny Gromali – w podziękowaniu za promocję Sądecczyzny oraz gratulacje i wyrazy uznania za zwycięski występ w realizowanym przez Telewizję Polską programie „Szansa na sukces”. Wraz z przewodniczącym RPN Romanem Potońcem przekazał artystce czek w wysokości 2000 złotych.

W koncercie wystąpili: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego, która zaprezentowała utwory muzyki klasycznej, filmowej i operetkowej. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Iwona Chruślicka – sopran, Natalia Zabrzeska-Borowiec – sopran, Stanisław Duda – baryton oraz Tomasz Jarosz. Galę prowadził Stefan Münch.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony