“GLATZ Kraj Pana Boga” Tomasz Duszyński

Wszystkim miłośnikom kryminałów przedstawię tym razem drugą część przygód bohaterów fenomenalnego “GLATZ” Tomasza Duszyńskiego!

“GLATZ Kraj Pana Boga” Tomasz Duszyński, Wydawnictwo SQN 2020, fot Kamila Świerczek

Po wydarzeniach ubiegłego roku w Kłodzku znów robi się niespokojnie. Niedaleko Zieleńca zostają odkryte zwłoki młodej Sabine Hunfeld, która zaginęła w 1916 roku. Do sprawy oddelegowany zostaje Franz Koschella, awansowany za zasługi i pomoc Wilhelmowi Kleinowi, szef nowo powstałego Wydziału Kryminalnego. Sprawa wymyka się jednak spod kontroli w raz z nieoczekiwanym szaleństwem Franza. Na pomoc przyjacielowi przybywa sam Klein, który spróbuje odkryć także co i kto stał za zaginięciem i śmiercią dziewczyny.
Kolejna podróż do ziemi kłodzkiej lat 20 nie zawiodła mnie. Cudownie było przeżyć ją z dobrze znanymi bohaterami. Śmiało mogę powiedzieć, że Koshella i Klein dołączyli do listy moich ulubionych postaci literackich. Akcja książki toczyła się w kilku miejscach, a mimo to nie była chaotyczna. Świetnie przemyślana intryga wprawiła mnie w osłupienie, a winnych było bardzo ciężko wskazać. Opowieść kryje w sobie wiele tajemnic i smutku, a także miłości i walki o nią. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was w podróż do międzywojennego Kłodzka. Pamiętajcie, że nic nie będzie tu czarne i białe, a fabuła zmusi Was zejść do podziemi.

fot. Kamila Świerczek

Przeczytane: sierpień 2020

Ocena: 9/10

Po więcej inspiracji zapraszam na @z_zycia_matki_wariatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony