Gmina Łabowa: Zderzenie dwóch pojazdów! Kobieta zmarła pomimo reanimacji [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (16 października) o godz. 11:56 w miejscowości Nowa Wieś w gminie Łabowa doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów (ciężarowego i osobowego), w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba.


– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Suzuki z pojazdem ciężarowym marki MAN. Samochodami podróżowali sami kierujący. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Kobieta kierująca samochodem osobowym w wyniku zdarzenia została poszkodowana i zakleszczona w pojeździe. Kierującej przed przyjazdem zastępu Straży Pożarnej pomocy próbowały udzielić osoby postronne, będące świadkami wypadku. Osoby postronne przed przyjazdem zastępu z JRG podali proszek gaśniczy z gaśnic samochodowych na parujący przedział komory silnika samochodu osobowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przejęciu udzielania pomocy osobie poszkodowanej od osób postronnych. Dokonano stabilizacji uszkodzonego pojazdu oraz wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Po wydobyciu na nosze typu deska, osoba poszkodowana została przeniesiona w bezpieczne miejsce, gdzie kontynuowano resuscytację krążeniowo-oddechową. Ratownicy medyczni po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoznali pewne znamiona śmierci –  poinformował st. bryg. Paweł Motyka, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.


Samochód ciężarowy, biorący udział w zdarzeniu przewoził mieszankę masy bitumicznej asfaltowej (jej niewielka ilość wydostała się na zewnątrz). Strażacy usunęli ją z jezdni, a następnie wspomagali Policję w kierowaniu ruchem.

Do działań w Nowej Wsi zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Nowa Wieś oraz OSP Łabowa. Czynności prowadzone przez strażaków trwały ponad sześć godzin.


Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony