Grad medali dla KS Start Nowy Sącz

Na torze „Wietrznice” w Zabrzeży zakończyły się Mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym młodzików. Znakomicie spisali się zawodnicy KS Start Nowy Sącz, którzy wywalczyli większość medali, na 15 , aż 12 powędrowało do KS Statrt, w tym 3 złote na 5 konkurencji.

Zawody stały na wysokim poziomie, choć niektórzy mieli spore problemy z szybkim i bezbłędnym jej pokonaniem. Trasa okazała się miejscami zaskakująca. Już początek na bramce nr 2 sprawiał sporo problemów prawie wszystkim. Ci, którzy potrafili pokonać ten odcinek poprawnie osiągali bardzo dobre wyniki. Bardzo dobrze zaprezentowały się kajakarki z rodu Danków Hanna i Ola, które stanęły na podium. Generalnie znakomicie spisali się zawodnicy KS Start Nowy Sącz, którzy w każdej konkurencji stawali na podium.

Mistrzostwa Polski młodzików – wyniki końcowe:

C-1 – młodziczki: 1. Julia Kirkowska LUKS Kwisa Leśna, 2. Zuzanna Piprek KS Start, 3. Hanna Danek KS Start.

C-1 – młodzicy: 1. Piotr Biernat KS Start, 2. Marcel Leśniak KS Start,, 3. Gabriel Leśniak KS Start.

K-1 – młodziczki: 1. Hanna Danek KS Start, 2. Zuzanna Piprek KS Start, 3. Aleksandra Danek KS Start.

K-1 – młodzicy: 1. Stanisław Baum KS Start, 2. Joachim Jabłoński KS Start, 3. Mateusz Hamerski KS Pieniny Szczawnica.

C-2 mix: 1. Hanna Danek/ Piotr Biernat KS Start Nowy Sącz, 2. Igor Puczel/ Julia Kirkowska LUKS Kwisa Leśna, 3. Marcel Leśniak/ Zuzanna Piprek KS Start Nowy Sącz.

Mistrzostwa to były nie tylko zmagania kajakarek i kajakarzy. Po zakończeniu zawodów odsłonięta została tablica pamiątkowa Tadeusza Nowak ps. ”Topór”. Ten przydomek to podkreślenie jego niezwykłych umiejętności ciesielskich. Jak opowiadają jego koledzy siekierą potrafił wystrugać nawet łopatę wiosła.

– Znałem Tadeusza od 1954 roku – opowiadał Marian Gonciarz, kiedyś kajakarz, trener. – Był człowiekiem i sportowcem niezwykłym. Grał w siatkówkę, był lekkoatletą i oczywiście kajakarzem, wychowawcą wielu pokoleń sportowców. Dlaczego ta tablica jest tutaj? Bo m.in. dzięki niemu ten tor jest jego zasługą. To on chodził od gospodarza do gospodarze namawiając na sprzedaż ziemi pod ten obiekt. Tadeusz Zmarł tutaj, na torze. Będziemy o nim pamiętać.

– Bardzo się cieszę, że ta tablica będzie tutaj i będzie przypominać Tadeusza Nowaka – dodał inicjator przedsięwzięcia, prezes KS Start Nowy Sącz Bogdan Popiela. – Był dla nas bardzo ważny. Można było na nim polegać, był prawdziwym gospodarzem toru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony