Grzegorz Hedwig wypływał kwalifikację olimpijską

Ogromne emocje towarzyszyły dzisiaj na torze Lee Valley w Londynie podczas Mistrzostw Świata w slalomie kajakowym. Zawodniczki i zawodnicy w C-1 walczyli dzisiaj o medale ale również o kwalifikacje olimpijskie. Ta sztuka udała się sądeczaninowi Grzegorzowi Hedwigowi.

Pierwsze na starcie stanęły panie, w tym dwie Polki Aleksandra Stach oraz Klaudia Zwolińska. Niestety obie popłynęły bardzo słabo zajmując dalekie miejsce. Skutkiem a tej sytuacji jest brak kwalifikacji olimpijskiej w C-1 kobiet.

Równie duże emocje dostarczyli panowie. Pierwszy popłynął Kacper Sztuba. Do połowy trasy było bardzo dobrze, ale później jeden błąd pociągnął drugi i trzeci. Sześć punktów karnych spowodowało, że zajął 22 miejsce. Gdyby pokonał trasę na czysto, byłby finał. Ma czego żałować. Całą nadzieja była w sądeczaninie i ten nie zawiódł. Popłynął wręcz koncertowo, co nie często mu się zdarza. Półfinały Grzegorz Hedwig ukończył na drugim miejscu, co automatycznie dało kwalifikację olimpijską. Niestety w finale już tak dobrze nie było. Sądeczanin zajął 9 miejsce.

Mistrzostwa Świata – wyniki

C-1 kobiet, półfinały (awans 10 zawodniczek): 1. Monica Doria Vilarrubla (Andora) 111,012 (2), 10. Ana Satila 115,92 (0),...23. Klaudia Zwolińska 123,19 (6),…26. Aleksandra Stach 136,36 (14).

Finały: 1. Mallory Franklin (Wielka Brytania) 108,05 (0), 2. Kimberley Woods (Wielka Brytania) 108,47 (2), 3. Jessica Fox (Australia) 108, 94 (2).

C-1 mężczyzn, półfinały (awans 10 zawodników): 1. Benjamin Savsek (Słowenia) 98,09 (2), 2. Grzegorz Hedwig 98,48 (2), 3. Sideris Tasiadis (Niemcy) 99,43 (0),…10. Paolo Ceccon (Włochy) 101,22 (2),…22. Kacper Sztuba 107,27 (6).

Finał: 1. Benjamin Savsek (Słowenia) 97,40 (0), 2. Nicolas Gestin (Francja) 98,58 (0), 3. Paolo Ceccon (Włochy) 98,90 (0),…9. Grzegorz Hedwig 110,33 (4).

W sobotę emocji również nie zabraknie. Starcie stanie Klaudia Zwolińska w K-1 oraz jej koledzy Dariusz Popiela, Michał Pasiut oraz Mateusz Polaczyk.