Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2021″ z sądeckimi policjantami

Wczoraj sądeczanie spotkali się w Parku Strzeleckim, by razem świętować zakończenie roku szkolnego i rozpoczynający się sezon urlopowy. Piknik rodzinny odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady bezpieczeństwa oraz radzili dzieciom i młodzieży, jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

27 czerwca br. mieszkańcy Nowego Sącza zainaugurowali Bezpieczne Wakacje w naszym mieście. Oficjalnego otwarcia dokonał Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz mł. insp. Adam Bukański – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Panowie życzyli udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji oraz zachęcali do korzystania z przygotowanych dla dzieci i młodzieży atrakcji. A oferta na tegoroczne lato jest bogata. Tylko na wczoraj, organizatorzy przygotowali m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, bańki mydlane, dmuchany plac zabaw, pokazy ratownicze oraz koncerty w amfiteatrze.

Dużą popularnością cieszyło się także stoisko promocyjne sądeckich stróżów prawa, do którego dzieci ustawiały się w kolejce. Każdy mógł otrzymać drobne gadżety, a do szczęśliwców trafiały pluszowe maskotki sądeckiej Policji. Frajdę sprawił też policyjny radiowóz, motocykl i quad oraz sprzęt, którym w codziennej służbie posługują się mundurowi. Z kolei technik kryminalistyki wtajemniczył najmłodszych w zbieranie i utrwalanie śladów z miejsca zdarzenia, a także pomagał odbić ślady linii papilarnych na dyplomie, który potem każdy mógł zabrać na pamiątkę. Funkcjonariusze apelowali również o rozsądek podczas wakacyjnego wypoczynku, przestrzegając przed zagrożeniami na drodze, nad wodą, w górach czy w Internecie.

Życzymy radosnych, wspaniałych i pełnych przygód, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji! – życzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

źródło/fot. KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony