„Inteligenci” czyli trudne rozmowy w rodzinie

Z pewnością wielu widzów oglądających sztukę „Inteligenci” podczas 27. Jesiennego Festiwalu Teatralnego będzie długo wspominało spektakl, bo takie rozmowy odbywają się w wielu domach.

To było trudne przedstawienie o życiu w rodzinie inteligenckiej, rozterkach, fobiach, niezrozumieniu drugiej strony, o stawaianiu na swoim, a w konsekwencji tragedii.

W programie JFT czytamy: „Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) to inteligencka para, mają długi staż, wychowują razem dwóch synów. Są postępowymi rodzicami, a przynajmniej za takich się uważają. Kiedy w dniu uroczystości rodzinnej okazuje się, że starszy chłopak może mieć związek z pobiciem czarnoskórego kolegi, wychodzą na jaw sekrety i urazy skrywane przez lata. Dawne romanse i niespełnione ambicje w podgrzanej atmosferze jednego dnia wypłyną na wierzch i już “nie uda się ich zamieść pod dywan”.

Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński czy pokoleniowy, to znana wszystkim wojna polsko – polska, która toczy się w czterech ścianach wielu domów.

Wstrząsająca fabuła “Inteligentów” w intrygujący i momentami zabawny sposób dotyka ważnych tematów, o których chcielibyśmy rozmawiać, ale nie zawsze wiemy jak.

Niezwykle aktualna sztuka, w doskonałej obsadzie zapewnia widzom wieczór pełen wrażeń.

INTELIGENCI” Marka Modzelewskiego – sztuka SPEKTAKLOVE

TITO Productions z Warszawy

Reżyseria: Wojciech MALAJKAT

Obsada: Iza KUNA, Magdalena STUŻYŃSKA, Wojciech MALAJKAT, Maciej TOMASZEWSKI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony