IX DNI CZESKIE W NOWYM SĄCZU

Coroczne spotkania z kulturą najbliższych sąsiadów. Ich głównym celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze i osiągnięciach sąsiednich narodów oraz atrakcjach, które warto odwiedzić w krajach objętych projektem.

W ramach DNI odbywają się koncerty, wystawy plastyczne, prezentacje ciekawych filmów oraz seminaria i spotkania służące wzbogaceniu wiedzy o kulturze, życiu narodów, ich kulturowej specyfice i atrakcjach turystycznych. Wraz z sądeckimi restauratorami organizowane są także dni kuchni narodowych, które cieszą się wśród sądeczan dużym zainteresowaniem.

Tym razem przyjrzymy się kulturze czeskiej. Wzorem poprzednich edycji cyklu, tegoroczne wydarzenie zaczniemy przeglądem współczesnego kina czeskiego, który tym razem będzie miał komediowy charakter. Tradycyjnie w programie znajdzie się również miejsce dla czeskiej muzyki. Trzeciego dnia spotkamy się z twórczością młodego i charyzmatycznego duetu z Pragi.

24 i 25 kwietnia (środa, czwartek), godz. 19:00
CZESKIE PRZYWARY WEDŁUG HAVELKI – przegląd kina czeskiego
sala im. Zofii Rysiówny, MCK SOKÓŁ

26 kwietnia (piątek), godz. 19:00
Koncert BRIGITA A ŠTĚPÁN
sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ

BILETY
Bilety do nabycia od 8 kwietnia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) – czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz online na stronie mcksokol.pl

Film – 5 zł
Koncert – 15 zł

Szczegóły na stronie MCK SOKÓŁ: mcksokol.pl/cykl/znaja-sasiedzi/ix-dni-czeskie-w-nowym-saczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony