Jak stawiać granice w wychowaniu? Lekcja nie tylko dla rodziców

Granice w wychowaniu — ten temat brzmi nieco groźnie. Granice przede wszystkim wiążą się z określeniami: “nie” i “nie wolno”, które kojarzą się negatywnie. A jednak czemuś służą.

Fundacja Ostoja Nowy Sącz proponuje! Posłuchaj o tym, dlaczego stawianie granic dzieciom jest tak ważne. Dowiedz się, dlaczego są one nieodłącznym elementem rodzicielskiej miłości. Poznaj najczęstsze obawy rodziców przed stawianiem granic i dowiedz się, w jaki sposób je rozwiać.

Co wspólnego mają rodzice ze znakami drogowymi? W jaki sposób granice dają dziecku poczucie bezpieczeństwa? Jak powinien się zachować rodzic, gdy dziecko prosi go o kolejną zabawkę? Dlaczego ważne jest rozmawianie z dzieckiem przed pójściem do sklepu? Co sprawia, że wciąż boimy się stawiania granic? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w piątym z serii podcastów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców w pigułce” Fundacji Ostoja w Nowym Sączu. Producentem podcastów jest firma GAPU MEDIA:

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/lekcja-5-jak-stawia%C4%87-granice-w-wychowaniu/id1609601476?i=1000557077102

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców w pigułce” – to seria 10 lekcji opartych o założenia ogólnopolskiego programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, którego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Dziennikarka, a zarazem absolwentka SdRiW, Katarzyna Gajdosz-Krzak, prowadzi rozmowy z Haliną Czerwińską, psychologiem, pedagogiem i od blisko 25 lat trenerem SdRiW. Panie, przyjmując role odpowiednio uczennicy i nauczyciela, przeprowadzają słuchacza przez meandry wychowania dzieci, dając szereg wskazówek i nierzadko gotowych rozwiązań.

Wszystkie odcinki “Szkoły dla Rodziców i Wychowawców w pigułce” są na YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCDvVCW5WspZe0uJrta6jhTA można także wygodnie słuchać na Spotify: https://open.spotify.com/show/5m8hGuscz9ZJ85OmLmcQij lub ApplePodcasts: https://podcasts.apple.com/pl/podcast/szko%C5%82a-dla-rodzic%C3%B3w-i-wychowawc%C3%B3w-w-pigu%C5%82ce/id1609601476

Podobał Ci się podcast? A może w jakiś sposób Cię poruszył? Koniecznie daj nam znać! Kontakt: podcasty@ostoja.szkola.pl.

Jeden podcast to zbyt mało, by zmienić sposób działania. Koniecznie zapisz się na Szkołę Dla Rodziców i Wychowawców Online. Więcej informacji o warsztatach znajdziesz tutaj:https://ostoja.szkola.pl/wiosenne-zaj…https://ostoja.szkola.pl/szkola-dla-r…https://ostoja.szkola.pl/szkola-dla-r…

Chciałbyś wesprzeć działania Fundacji Ostoja w Nowym Sączu i rozwój naszych podcastów: – podaruj nam swój 1% podatkuhttps://ostoja.szkola.pl/przekaz-swoj-1/- dokonaj dowolnej wpłaty na nr konta: NBP PARIBAS 29 1600 1462 1896 2938 9000 0001 https://ostoja.szkola.pl/kontakt/

Za wszelkie formy wsparcia serdecznie dziękujemy! Fundacja Ostoja Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony