Jan Paweł II w Starym Sączu – tak było + fotogaleria

Jutro, 16 czerwca, mija 25 lat kanonizacji Kingi i uroczystej mszy św. celebrowanej w Starym Sączu przez Jana Pawła II. Bez wątpienia było to największe wydarzenie nie tylko w ponad siedmiowiekowej historii Starego Sącza, ale i całej Sądecczyzny, w którym uczestniczyło ponad 600 tysięcy ludzi.

Aż trudno uwierzyć, że to było już 25 lat temu. Jednak wspomnienia wracają jakby to stało się wczoraj. Miałem to szczęście, że jako jeden z nielicznych byłem niemal od początku całego wydarzenia, od prezentacji makiety ołtarza, po jego budowę i samą uroczystość. Emocje jakie nam, dziennikarzom towarzyszyły są trudne do opisania. Musieliśmy się zameldować w Starym Sączu przed 22.00 w przeddzień wizyty JPII. Noc spędziliśmy w pomieszczeniach Technikum Leśnego. O 5 rano przechadzka pod ołtarz, gdzie odbyła się obowiązkowa kontrola ludzi i sprzętu. Najważniejsze uczucie jakie pamiętam szczególnie, to oczekiwanie, które pogłębiało się z każdą minutą, bo nie było wiadomo czy JP II przybędzie (dzień wcześniej miał mały wypadek w Krakowie). Kiedy okazało się, że przybędzie zapanował wielki entuzjazm. Praca fotoreporterów była trudna. Nie można się było poruszać ze zwyżki i trzeba było liczyć na swój sprzęt jaki się miało w posiadaniu. Później miałem okazję być w Zakopanem, na Ukrainie, Izraelu, Palestynie, Rzymie…zostały fotografie i wspomnienia wielkiego entuzjazmu jaki zawsze panował, kiedy tylko pojawiał się Jan Paweł II.

Z okazji rocznicy w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Władze miasta i nie tylko przygotowały bogaty program obchodów. W ramach uroczystości przy Ołtarzu Papieskim w sobotę, 15 czerwca, o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Oratorium „Najważniejsza jest miłość” – Wstęp na koncert jest bezpłatny.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

  • Sobota, 15 czerwca 2024 r.,godz. 19:00 – Oratorium „Najważniejsza jest miłość” przy Ołtarzu Papieskim, wstęp wolny.
  • Niedziela, 16 czerwca
  • – godz. 11:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza.
  • – po mszy – Piknik rodzinny z licznymi atrakcjami.
  • – godz. 20:00 – Koncert zespołu Golec uOrkiestra.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony