Jarmark Świętej Małgorzaty za nami!

Pokazy średniowiecznych walk rycerskich, kiermasz rękodzieła i regionalnej kuchni, pokazy dawnych rzemiosł, gry i zabawy dla dzieci, czy średniowieczne tańce – to atrakcje, jakie czekały na turystów i gości, którzy w niedzielę 29 sierpnia odwiedzili Dom Gotycki i Plac Kolegiacki obok Bazyliki Św. Małgorzaty, gdzie odbywał się Jarmark Świętej Małgorzaty.

Impreza organizowana co roku przez Muzeum Okręgowe przez lata odbywała się w lipcu i trwała dwa dni. W tym roku Jarmark był jednodniowy. Zorganizowało go Stowarzyszenie Sądeckie Rycerstwo Zakonu Świętej Kingi oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Imprezę otworzył Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek oraz dr Piotr Wierzbicki.

Turyści oraz mieszkańcy mogli przenieść się w czasy średniowiecza. Pod sceną na Placu Kolegiackim trwał turniej rycerski oraz pokazy walk rycerskich, które prowadził Piotr Radzik ze Stowarzyszenia Sądeckie Rycerstwo Zakonu Świętej Kingi.

Damy w pięknych sukniach pokazały zebranym średniowieczne tańce, było także pasowanie na rycerza. Ponadto odbywały się scenki rodzajowe nawiązujące do czasów średniowiecza. Można było również zwiedzić salę tortur znajdującą się w piwnicach Domu Gotyckiego.

***

Projekt pn. „Jarmark świętej Małgorzaty – kontynuacją tradycji średniowiecznych jarmarków Małopolski” zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

źródło: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu ,fot.: Piotr Droździk, Agnieszka Małecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony