Jedna osoba nie żyje po tragicznym wypadku w Tęgoborzy

Na drodze krajowej DK 75 w Tęgoborzy doszło do zderzenia samochodu osobowego marki BMW z Tirem. Niestety w wyniku wypadku jedna osoba nie żyje.

Jak informuje PSP w Nowym Sączu samochodem marki BMW podróżowały dwie osoby dorosłe, które były nieprzytomne, pasażer znajdował się zakleszczony w pojeździe, natomiast kierowca został wyciągnięty z pojazdu przez osoby postronne. Po wydobyciu kierowcy z pojazdu ratownik medyczny Pogotowia, który znalazł się na miejscu wypadku przystąpił do ratowania ludzi.

Samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Z samochodu ciężarowego nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Droga krajowa zablokowana była w obu kierunkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy ratownikom medycznym. Równocześnie przystąpiono do ewakuacji pasażera BMW przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Poszkodowanego ewakuowano na noszach i przekazano ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego. Kierowca samochodu osobowego został przewieziony do szpitala. W wyniku zdarzenia 28-letni mieszkaniec Sądecczyzny, pasażer BMW pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu zdarzenia.

W akcji ratowniczej udział brały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze, OSP Tabaszowa oraz OSP Łososina Dolna. Działania strażaków trwały prawie cztery godziny.

Fot: PSP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony