Jesteś wrażliwy na piękno słowa? PZS w Muszynie czeka na Ciebie!

Lubisz czytać, piszesz wiersze, śpiewasz, malujesz, marzysz o karierze na scenie? Właśnie na takie osoby czeka klasa humanistyczna w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie.

– Klasa humanistyczna rozwija w wielu kierunkach i daje sporo możliwości – mówi  Izabela Łabuś, dyrektor PZS w Muszynie. – To kierunek między innymi dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z językami obcymi, studiami europeistyki, dziennikarstwa, stosunków międzynarodowych, prawa czy logopedii. Po ukończeniu klasy humanistycznej można również kontynuować naukę na studiach z zakresu psychologii czy antropologii.

Oprócz nauki, młodzież spotyka się z ludźmi kultury, bierze udział i organizuje warsztaty, wieczory poetyckie, koncerty, startuje w konkursach, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim oraz konkursach literackich, poetyckich, muzycznych i malarskich. W tym roku, pięciu uczniów wzięło udział w Akademii Słowa – warsztatach prowadzonych przez aktorów, reżyserów i wykładowców akademickich w MCK Sokół w Nowym Sączu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot. PZS Muszyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony