Jeszcze bez matury, ale już z indeksami wyższej uczelni

Trwa matura, ale niektórzy absolwenci ZSP Krynica-Zdrój odebrali już certyfikaty i indeksy na uczelnie wyższe.

Dzień po podpisaniu umowy patronackiej z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej, Złoty Indeks przyznano uczennicy Gabrieli Miazdze, absolwentce LO, stypendystce Prezesa Rady Ministrów i stypendystce Starosty Powiatu Nowosądeckiego, która wybrała Bezpieczeństwo Narodowe – specjalność Bezpieczeństwo w Ochronie Przeciwpożarowej. To kierunek, który od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach wśród uczelni w całym kraju. Wysoki poziom kształcenia oraz ścisłą współpracę ze służbami mundurowymi zapewnia Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych działające w ramach uczelni.

– Druga uczennica to Julia Kapituła, absolwentka LO, jako laureatka XXVI Konkursu Wiedzy o UJ, otrzymała indeks na kierunku archeologia na Wydziale Historycznym UJ. Liczba uzyskanych przez naszą absolwentkę punktów, pozwoliła na wybór jej wymarzonego kierunku. Dziękuję naszemu partnerowi – Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i jej rektor dr hab. Zdzisławie Dacko – Pikiewicz, za umożliwienie wyboru przez naszą absolwentkę kierunku studiów. – mówi Maria Aleksander-Pisz dyrektor szkoły.

– Dziękuję również Włodzimierzowi Godkowi, nauczycielowi historii w naszej szkole, to dzięki jego staraniom, co roku w prestiżowym Konkursie Wiedzy o UJ nasi uczniowie zdobywają indeksy najstarszej polskiej uczelni – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony