Kaja Cyganik i Cebula &Kusion Accordion Duo na zakończenie Majówki w miasteczku z klimatem

To był klimatyczny wieczór na zakończenie Majówki w Starym Sączu. W Galerii IMO (ze względu na pogodę koncerty odbyły się wewnątrz) zaprezentowała się Kaja Cyganik oraz Cebula & Kusion Accordion Duo.

– Cieszę się, że mogłam przedstawić poetycki program, znane i lubiane utwory, ale też takie bliskie mojemu sercu, a do jednej z piosenek tekst napisał mój tata Henryk, a muzykę skomponował Henryk Mosna – mówiła Kaja Cyganik. – Koncert jest okazją by zaprosić do konkursu poetyckiego wszystkich tych, którzy piszą. To będzie pierwszy raz w Starym Sączu pod tytułem „W Dolinie Popradu”.

Gośćmi wieczoru był duet akordeonistów Łukasz Cebula i Paweł Kusion. Obaj muzycy są absolwentami Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie oraz Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi. Są też laureatami wielu konkursów akordeonowych. Paweł Kusion współpracuje z wieloma artystami. W 2016 roku wraz zespołem Motion Trio nagrał w ramach festiwalu La Folle Journee płytę „La Nature” Oprócz działalności artystycznej jest również pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, prowadząc zajęcia indywidualne z akordeonu. Łukasz Cebula ukończył studium pedagogiczne, umożliwiające nauczanie gry na akordeonie na wszystkich stopniach edukacji artystycznej. Ma na swoim koncie kilka prawykonań utworów współczesnych kompozytorów. Pracował jako nauczyciel akordeonu w szkołach muzycznych w Tarnowie i Tuchowie, obecnie jest kapelmistrzem w zespole Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”. Artyści przedstawią muzyczną podróż przez wiele krajów, m.in. Polskę, Francję, Czechy, Argentynę czy Macedonię Północną. Posłuchać będzie można również muzyki filmowej oraz kompozycji z bajek.

W programie koncertu m.in. Jerry Bock – Sunrise Sunset Richard Galliano – Tango pour Claude Waldemar Kazanecki – Noce i dnie Astor Piazzolla – Libertango Elton John – Can You Feel The Love TonightAlbert Vossen – Flick-Flack Wasilij Bogatyriow – Masza i Niedźwiedź Klus Badelt – Piraci z Karaibów Hubert Giraud – Pod niebem ParyżaMotion Trio – Balcan Dance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony