KAS z Policją wykryły broń, amunicję oraz tytoń i alkohol bez koncesji

·       Funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach wykryli 176 kg tytoniu do palenia i niemal 1 t suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy w jednym z domów na terenie województwa małopolskiego.

·       Mundurowi dotarli także do ukrytej na pobliskiej posesji maszyny do cięcia liści.

·       Odkryli tam także linię technologiczną do destylacji alkoholu, kilkadziesiąt litrów gotowego produktu oraz 4 gotowe do strzału pistolety i ponad 600 szt. amunicji

Papierosy, alkohol…

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie wraz z policjantami z KPP Proszowice zabezpieczyli niemal 1 t nielegalnego tytoniu do palenia i suszu tytoniowego. Towar był ukryty w specjalnych schowkach na poddaszu domu. Można było się do niego dostać po odkręceniu ścianki działowej.

Mundurowi, dzięki poszlakom, wykryli także w nieodległym domostwie: ponad 1,2 tys. szt. gotowych papierosów, maszynę do krojenia tytoniu, linię technologiczną do destylacji alkoholu oraz kilkadziesiąt litrów gotowych produktów.

Wartość rynkowa przejętego suszu, papierosów i tytoniu to ponad 142 tys. zł. Gdyby wyroby trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 781 tys. zł.

Policja zatrzymała jedną osobę.

…i nielegalna broń

Podczas przeszukania garażu, gdzie ukryto maszynę do tytoniu i aparaturę do destylacji alkoholu, mundurowi znaleźli również profesjonalne narzędzia do przerabiania pistoletów hukowych i pneumatycznych na broń palną. Policjanci zabezpieczyli 4 przygotowane do użycia pistolety i 600 szt. amunicji różnego kalibru. W tej sprawie policjanci z Proszowic przeprowadzą dalsze dochodzenie.

Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Natomiast za wytwarzanie broni grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony