Klasa policyjna w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu – podpisano porozumienie o współpracy!

To już pewne! Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków i Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu podpisały porozumienie o współpracy, która pozwoli od września na kształcenie młodzieży w nowej klasie policyjnej. Już w maju rusza rekrutacja, a liczba miejsc jest ograniczona.

– Porozumienia z Komendą Miejską Policji otwiera nam drogę do dalszego rozwoju nie tylko Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków, ale także Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz – mówi dyrektor szkoły i jednocześnie Komendant Główny ZS bryg. Sławomir Szczerkowski. Podkreśla, że podpisy złożone przez niego i Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr Krzysztofa Dymurę, otwierają nowe możliwości przed młodzieżą, która od września rozpocznie naukę w klasie policyjnej.

– Poszerzenie oferty edukacyjnej otwiera nasze szeregi na tych, którzy chcą swoją przyszłość związać z Policją i szeroko rozumianym bezpieczeństwem Państwa. Zapraszam kandydatów do udziału w rekrutacji. Na tym kierunku mamy tylko 35 miejsc – dodaje Sławomir Szczerkowski.

Na podstawie zawartego porozumienia, szkoła oraz komenda zobowiązały się do współpracy na rzecz edukacji i bezpieczeństwa publicznego oraz krzewienia postaw patriotycznych i działalności profilaktycznej młodzieży szkolnej.

Współpraca z sądecką Policją to także okazja i szansa dla młodych na poznanie rzeczywistych metod pracy, wykorzystywanych przez policjantów każdego dnia. W zakresie profilu policyjnego znajdą się m.in. zajęcia z kryminalistyki czy psychologii. Nie zabraknie też praktycznych ćwiczeń z musztry oraz technik interwencyjnych.

Warto dodać, że w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków od wielu lat z sukcesami działają klasy mundurowe, które biorą udział m.in. w programach proobronnych realizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Pod koniec lutego Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 zostali wicemistrzami „EkstraKLASY Wojskowej”, pokonując w rywalizacji blisko 100 szkół z całej Polski i potwierdzając tym samym wysoki poziom wiedzy o Wojsku Polskim oraz obronności.

komunikat/fot: Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz

One thought on “Klasa policyjna w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu – podpisano porozumienie o współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony