Kolejny pożar budynku gospodarczego

22 września o godzinie 20.03 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz z najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do działań w Moszczenicy Niżnej.

Po przybyciu na miejsce pożaru ustalono, że palił się budynek gospodarczy, który w całości objęty był ogniem. Zagrożone były dwa budynki mieszkalne oraz garaż. Prąd w budynku został odłączony przez właściciela. Wszystkie osoby zamieszkujące w pobliżu pożaru nie uskarżały się na żadne dolegliwości. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz w obronie na budynki mieszkalne. Oświetlono teren działań. Zasilanie wodne zorganizowano z hydrantu podziemnego oddalonego od miejsca pożaru o około 100 m. Po stłumieniu płomieni ściągnięto dachówki przy pomocy bosaka. Po tej czynności przystąpiono do ugaszenia palącej się konstrukcji dachu, a następnie przy pomocy pilarek do cięcia drewna rozebrano konstrukcje dachu. Nadpalone belki usuwano w bezpieczne miejsce oraz przelewano je wodą. Na miejsce dotarła mini koparka, przy pomocy której sukcesywnie usuwano ze środka słomę, która była dogaszana. Po zakończeniu działań sprawdzono pogorzelisko w celu wyeliminowania zarzewi ognia, których nie stwierdzono. Na miejscu został zastęp OSP Moszczenica Niżna w celu dozorowania pogorzeliska.

Działania 9 zastępów i 62 strażaków trwały prawie trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

źródło/fot.: KMPSP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony