Koncert Oskara Cenkiera w Spóźnionym Słowiku

Spóźniony Słowik zaprasza na dawkę klasycznych dźwięków fortepianu przetworzonych przez to, co współczesna technika ma do zaoferowania, którą 3 lutego 2023 – zaserwuje zgromadzonym Oskar Cenkier.

Aktualne informacje o koncercie w wydarzeniu na Facebooku: www.facebook.com/events/3243705135871730

Koncert odbędzie się 3 lutego 2023 r., o godzinie 20.00 w kawiarni Spóźniony Słowik przy ulicy Długosza 10 – wejście od strony Plant.

Bilet: 30 zł do nabycia przed koncertem.


Oskar Cenkier to polski kompozytor i pianista młodego pokolenia. W swej muzyce łączy wpływy klasyczne, post-klasyczne, minimalistyczne, filmowe i progresywne, spajając całość sporą dawką ambientu. Punktem wyjścia jest fortepian, którego brzmienie podróżując przez układy scalone uzyskuje nowe wymiary. Koncerty Oskara okraszone są dużą dawką improwizacji, nie ma na nich miejsca na powtarzalność wykonania i statyczne setlisty.

Muzyka Oskara Cenkiera lubi nietypowe lokalizacje – emocjonalna i dekonstrukcyjna muzyka płynie przez przestrzeń, a my razem z nią. Nawarstwiające się w pętli dźwięki fortepian zabierają słuchaczy w sferę umiarkowanej melancholii, bez względu na to gdzie ta podróż się zaczyna: w studiu im. Agnieszki Polskiego Radia, na łąkach pod Eliaszówką w czasie festiwalu Grajdół, samochodzie czy też zabytkowym kościele.

Oskar Cenkier ma na koncie dziesiątki występów solowych, kilka wydań, a także współpracę z wieloma postaciami polskiego jazzu, muzyki klasycznej i alternatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony