Konferencja Posłów Arkadiusza Mularczyka i Jana Dudy

W piątek odbyła się konferencja prasowa Posłów na Sejm RP Arkadiusza Mularczyka i Jana Dudy. Konferencja dotyczyła obniżki stawki VAT po wprowadzeniu Tarczy Antyinflacyjnej, jak również tematu Polskiego Ładu oraz spraw bieżących.

Poseł Jan Duda – chcieliśmy porozmawiać dzisiaj o walce z inflacją 2.0, która bardzo dobrze zafunkcjonowała. Będzie także obniżka na żywność, paliwa i nawozy. Jest to bardzo ważne, gdyż ceny żywności zaczęły niebezpiecznie iść w górę. Mamy nadzieje , że te ceny się ustabilizują.

Poseł Arkadiusz Mularczyk – dzisiaj znajdujemy się na stacji Orlen, na Sądecczyźnie. Te ceny tutaj pokazują, że działania Rządu spowodowały spadki cen. To jest odpowiedź na inflację. Warto podkreślić, że jest to trend ogólnoświatowy, nie jest to działanie Rządu. To właśnie Rząd podjął działania, aby te ceny obniżyć. Celem działań Rządu Premiera Morawieckiego to obniżki cen i ulżenie polskiemu społeczeństwu. Nasz Rząd podjął realne działania aby wesprzeć przedsiębiorców. Nasza gospodarka jest bardzo przyjazna również dla naszych sąsiadów, którzy szturmują nasze stacje paliw. Ta sytuacja, która ma miejsce w naszym kraju jest całkiem niezła. Polska jest na drugim miejscu jeśli chodzi o stopień bezrobocia. To jest bardzo dobry wynik. Zostały uruchomione programy społeczne, które przynoszą efekt np. 500 plus. To są gigantyczne środki wsparcia dla rodzin. Dzisiaj według danych GUS więcej Polaków wraca do Polski. Teraz każdy kto chce znaleźć pracę, znajduje ją.

W tych trudnych czasach ta polityka Rządu jest skuteczna. Szereg programów powoduje, że Rząd Premiera Morawieckiego poprawia warunki bytowe obywateli. Warto także skomentować złośliwe komentarze, które się pojawiają w Internecie na temat obniżki cen paliw. Musze przypomnieć, że w czasach Rządów Platformy, mówiono o guziku, który można wcisnąć aby obniżyć inflacje. Premier Morawiecki ten guzik właśnie wcisnął.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony