Koniec Marzeń o Stadionie?!

Krajowa Izba Odwoławcza wydała wyrok….. Czy to oznacza, że Nowy Sącz, a przede wszystkim klub z wieloletnią tradycją, nie doczeka się stadionu?

KIO uwzględniła odwołanie w zakresie zarzutu naruszenia art. 24 ust. 1 pkt 17 ustawy Pzp i nakazała:

“1.  unieważnić czynność wyboru oferty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Konsorcjum: Grupa BLACKBIRD Sp. z o.o. Sp.k., z siedzibą w Nowym Sączu, Jan Kos prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „KOS” Jan Kos oraz TAMEX Obiekty Sportowe S.A., z siedzibą w Nowym Sączu;

2. wykluczyć wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Konsorcjum: Grupa BLACKBIRD Sp. z o.o. Sp.k., z siedzibą w Nowym Sączu,  Jan Kos prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „KOS” Jan Kos oraz TAMEX Obiekty Sportowe S.A., z siedzibą w Nowym Sączu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 17 ustawy Pzp, a w konsekwencji odrzucić ofertę wykonawcy na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp;

3. dokonać ponownej oceny ofert z pominięciem oferty z złożonej przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Konsorcjum: Grupa BLACKBIRD Sp. z o.o. Sp.k., z siedzibą w Nowym Sączu,  Jan Kos prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „KOS” Jan Kos oraz TAMEX Obiekty Sportowe S.A., z siedzibą w Nowym Sączu”.

Jak podaje NTV Nasza Telewizja Sądecka w rozmowie z Rzecznik Prasową Krajowej Izby Odwoławczej Katarzyną Prowadzisz w ustnym uzasadnieniu wyroku wskazano także powody powyższej decyzji.

– “Przewodnicząca składu wskazała, że: Izba nakazała wykluczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (chodzi o konsorcjum: Grupa BLACKBIRD oraz TAMEX Obiekty Sportowe) z powodu podania w JEDZ nieprawdziwych informacji, ponieważ ww. wykonawca wskazał w JEDZ, w odpowiedzi na pytanie „Czy wykonawca lub przedsiębiorstwo związane z wykonawcą doradzał instytucji zamawiającej lub podmiotowi zamawiającemu bądź był w inny sposób zaangażowany w przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia”, odpowiedź  „Nie”,  natomiast złożył wykaz osób w celu wykazania spełnienia warunku udziału w  postępowaniu, w którym została podana osoba, która przygotowywało OPZ i PFU

Komentarze do “Koniec Marzeń o Stadionie?!

  1. W Polsce Samorządowcy wykorzystują do poparcia politycznego i wyborczego budowę obiektów sportowych. Wyjątkami są Nowy Sącz i Olsztyn. Miasta te to tzw: „Kuźnie” Talentów! Stomil Sandecja potrzebują Stadionów i ośrodków sportowych do szkolenia uzdolnionej Młodzieży! Prezydenci i samorząd musza zrozumieć ze nie stać Polski na marnowanie talentów! Kibice, społeczeństwo domagają się spełnienia obietnic wyborczych! Pora się obudzić i dla dobra przyszłości nowych pokoleń zostawić po Sobie coś trwałego !

  2. W Sączu jest na odwrót. Zamiast budować stadiony to się je likwiduje. Nie tak dawno zniszczyli Start/Dunajec na rzecz PWSZ w którym jest garstka studentów i teraz im wynajmują ich dawne tereny. Paranoja jakaś. To chociaż za to, by wybudowali jeden porządny stadion. Grupy trenujace pod nazwą Sandecja rzadko kiedy wchodzą na własne boiska . Stadion jest potrzebny jak psu buda!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony