Koronkowe święto

W Bobowej trwa XXIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej organizowany przez Stowarzyszenie Twórczości Regionalnej. To ju ż tradycyjna impreza na którą zjeżdżają goście z całej Polski nie tylko. Udział wzięli także aktorzy Teatru im. B. Barbackiego z Nowego Sącza.

Na dziedzińcu Szkoły Muzycznej w Bobowej przy historycznym budynku dworu Długoszowskich nastąpiło oficjalne otwarcie festiwalu. Burmistrz Bobowej Władysław Ligęza przywitał gości, dziękując wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Festiwalu Koronki oraz wsparcia finansowego.

Punktem kulminacyjnym było przedstawienie przez Bogdana Kroka wyników Ogólnopolskiego Konkursu Koronki, do którego zgłoszono aż 114 prac 50 autorów, w tym dzieci.

Wato dodać, że w Festiwalu udział wzięli również sądeczanie. Było to Narodowe czytanie – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w wykonaniu aktorów Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

Gwoździem programu był koncert „Złote Przeboje” w wykonaniu: Hanny Śleszyńskiej, Olgi Bończyk i Roberta Rozmusa z zespołem.

Program festiwalu

3.09.2021 – sobota: Aula Zespołu Szkół Zawodowych – Bobowa ul. Okrężna 21

10:00-18.00 Stoiska festiwalowe dostępne dla zwiedzających.

10:00-13.00 Warsztaty koronki klockowej dla początkujących.

12.00 Pokaz mody.

4.09.2022 – niedziela: – wielofunkcyjny plac miejski, ul. Grunwaldzka

9:00-18:00 Ogólnopolskie Targi Rękodzieła

14:00-20:00 Prezentacje artystyczne, Biesiada ludowa – koncerty zespołów ludowych z regionu Pogórza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony