Korzenna ma już swoją pływalnię!

Dzisiaj w Korzennej uroczyście otworzono nową pływalnię. Wśród zaproszonych gości był m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Składam serdeczne gratulacje z okazji otwarcia krytej pływalni – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Oddany do użytku obiekt na pewno będzie dobrze służył lokalnej społeczności, a sportowa infrastruktura zapewni rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Realizacja tego wielomilionowego przedsięwzięcia to wspólny sukces samorządu gminy Korzenna i jej mieszkańców. Gratuluję i życzę, aby kolejne lata przyniosły nowe projekty służące zarówno mieszkańcom gminy Korzenna, jak całego Powiatu Nowosądeckiego.

Inwestycja kosztowała 8,4 mln złotych, w tym 150 tysięcy złotych pozyskano z PFRON na likwidację barier architektonicznych. Niecka basenu w Korzennej ma ok. 25 metrów długości i 9,5 metra szerokości. Są już wytyczone trzy tory pływackie i jeden rekreacyjny. Głębokość w najpłytszym miejscu to 1,2 metra, a w najgłębszym – 1,8 metra. W obiekcie znajdują się również dwie sauny i jacuzzi. Pływalnia jest też przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców gminy – mówił Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna. – Nareszcie mamy swój basen. Dzieci i młodzież nie muszą już pokonywać wielu kilometrów, aby wziąć udział w lekcjach pływania. Dziękuję wszystkim samorządowcom, przedsiębiorcom i przyjaciołom Korzennej za wsparcie. Cieszę się, że jesteście tutaj z nami.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: posłowie – Anna Paluch i Jan Duda, senator Wiktor Durlak, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, marszałek małopolski Witold Kozłowski, radni wojewódzcy – Marta Mordarska, Jadwiga Wojtowicz i Stanisław Pasoń, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz radni powiatowi – Zofia Nika (członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego), Marcin Bulanda, Franciszek Kantor i Marek Pławiak, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele służb mundurowych, inspekcji i straży. Obiekt poświęcił ks. Tadeusz Sajdak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony