Lachoskie godonie 2022

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Stowarzyszenie Lachów Sądeckich serdecznie zapraszają do udziału w konkursie gwary LACHOSKIE GODONIE. Tegoroczna edycja odbędzie się 10 grudnia w Niskowej. Do udziału w konkursie zapraszamy gawędziarzy z terenów obejmujących region etnograficzny Lachów Sądeckich, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Konkurs LACHOSKIE GODONIE ma już dwudziestoletnią tradycję i organizowany jest przez Stowarzyszenie Lachów Sądeckich we współpracy z partnerami w terenie. Przez lata zgromadził liczne grono pasjonatów lachowskiej gwary. Są to zarówno wykonawcy, twórcy kultury kultywujący rodzime tradycje gawędziarstwa, jak i publiczność, członkowie zespołów regionalnych, rokrocznie przysłuchujący się konkursowym prezentacjom.

Celem konkursu jest kultywowanie, popularyzowanie oraz ochrona tradycji gawędziarstwa regionu Lachów Sądeckich, zainteresowanie dzieci i młodzieży gwarą oraz tradycjami gawędziarstwa w regionie oraz dokumentacja najcenniejszych zjawisk gwary lachowskiej.

Przegląd stanowi także kwalifikację najlepszych wykonawców do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych SABAŁOWE BAJANIA w Bukowinie Tatrzańskiej. Prezentacje konkursowe oceniać będzie Komisja Artystyczna powołana przez organizatorów.

Zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapoznania się z regulaminem. Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 grudnia 2022 r.

10 grudnia 2022, godz. 10:00

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony