Łamiąc się Opłatkiem, życzyli sobie zdrowia i pomyślności w Nowym Roku

W Niskowej odbyło się „Spotkanie Opłatkowe”, na które zostali zaproszeni prezesi klubów sportowych, posłowie i senatorowie Ziemi Sądeckiej, samorządowcy prezesi sąsiednich Podokręgów Piłki Nożnej oraz władze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Witając zaproszonych gości prezes MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu Paweł Cieślicki powiedział: – Okres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem, a zbliżające się święta, są znakomitą okazją, aby spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. To chyba najważniejsze przesłanie nas tu wszystkich zebranych. Witam bardzo serdecznie członków Rady Seniorów MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Uczcijmy chwilą ciszy pamięć ostatnio zmarłych kolegów członka Zarządu OZPN Nowy Sącz Witolda Żytkowicza, wiceprezesa MZPN Podokręgu Nowy Sącz-prezesa Rady Seniorów Jerzego Leszczyńkiego oraz członka Rady Seniorów Marka Repela – jak i wszystkich zmarłych naszych Działaczy, Piłkarzy i Sędziów. Sala uczciła Zmarłych minutą ciszy. „Niech ta „Gwiazda Betlejemska” która się ukaże za kilka dni prowadzi Was i Wasze Rodziny do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość, a Wigilia niech będzie jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech ta „Gwiazdka Betlejemska” nigdy nie gaśnie w Waszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. W każdej chwili bądźmy pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia. Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2023 Roku!”

Modlitwę oraz błogosławieństwo wygłosił kapelan Związku ks. Józef Wojnicki mówiąc – „Okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku daje wytchnienie i skłania do głębokiej zadumy na tym co było w minionym roku, ale też pozwala zastanowić się nad nowymi celami i planami , które chcemy zrealizować. To czas, w którym w sposób szczególny musimy pamiętać w swoich planach o wartościach głęboko ludzkich takich jak dobroć, pokora, poszanowanie życia, radość i solidarność z najbardziej potrzebującymi” – powiedział ks kapelan.

W imieniu władz MZPN Kraków głos zabrał wiceprezes Bartosz Ryt który podziękował za obecność na tak miłej uroczystości. Podkreślił rolę Podokręgów w budowie małopolskiej piłki i wielką potrzebę integracji środowiska piłkarskiego Małopolski. Na koniec przekazał pozdrowienia od prezesa Ryszarda Kołtuna i członków Zarządu MZPN, deklarował wsparcie i wszechstronną pomoc, życząc Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2023 Roku dla zebranych i ich Rodzin.

W imieniu wszystkich samorządowców głos zabrał wójt gminy Korzenna Leszek Skowron, który w swoim wystąpieniu podziękował za obecność w życiu publicznym ludzi, którzy swój czas poświęcają tej dyscyplinie sportu, która niewątpliwie kształtuje osobowość i hart ducha. – Niech ten czas był dla wszystkich inspiracją do podejmowania wyzwań i czynienia wielkich rzeczy w wymiarze osobistym i społecznym. Niech ta działalność przynosi Państwu radość, pomyślność i spełnienie marzeń tak w wymiarze prywatnym jak i zawodowym – powiedział wójt Leszek Skowron.

Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe kalendarze na rok 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony