Lider, UKS Żak przegrał na własnym parkiecie

W trzeciej kolejce spotkań koszykówki juniorek zespół UKS Żak, który jest liderem ligi przegrał u siebie z drużyną MOSiR Bochnia.

Liga Koszykówki juniorek U-17

III Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 35:71 (14:13, 6:31, 7:9, 8:18)

Sędziowali: Sabina Kosakowska i Dominik Czyżyk.

UKS Żak: Sonia Skoczeń 10, Wiktoria Mróz 5, Nadia Klimek 5, Natalia Mróz 4, Oliwia Laciuga 4, Aleksandra Bania 4, Łucja Tokarczyk 2, Anna Olchawa 1, Paulina Pawlik, Wiktoria Zegzda.

MOSiR: Róża Lekka 22, Aleksandra Gołas 11, Nikola Więcek 8, Iga Florkiewicz 8, Maja Zębala 8, Maja Kot 6, Emilia Mroczek 6, Oliwia Hońca 2.

Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu sądeczanek, które próbowały walczyć, ale niewiele z tego wynikało. Rywalki od drugiej kwarty zagrały agresywnie w obronie i skutecznie w ataku prowadząc do przerwy 44:20. Po zmianie stron podpopieczme Leszka Obrzuta próbowały zmniejszyć rozmiary porażki, ale było zbyt niecierpliwe pod koszem zespołu gości, co przełożyło się na niecelne rzuty. Porażka, a zwłaszcza jej rozmairy to efekt braku podstawowych zawodniczek, które doz nały kontuzje i nie mogą grać.