Majówka na Sądecczyźnie – fotogaleria

Jak długa i szeroka Sądecczyzna wszędzie działo się wiele ciekawego z okazji 1 Maja, a jaszcze przed nami Dzień Flagi i 3 Maja. Każda miejscowość w regionie przygotowała atrakcje dla mieszkańców i turystów.

Miasteczko Galicyjskie

Jak zawsze oblegana była i pewnie będzie Muszyna, Krynica, Piwniczna, Stary Sącz i Nowy Sącz. W Skansenie i Miasteczku Galicyjskim tłumy sądeczan miały okazję poznawać nasz folklor, zobaczyć i spróbować dawnych gier. W Miasteczku Galicyjskim zainteresowaniem cieszyły się wszelkie kramy, ale również dawne urządzenia do zabawy dla dzieci. Ciekawostką była drewniana „wygódka”, czyli dzisiejszy toi toi. Jednym słowem dla każdego coś miłego.

Stary Sącz

W Starym Sączu obok Galerii IMO rozłożyły się kramy z rękodziełem i wszelkiego rodzaju dobrem. Ktoś prezentował jak się robi czapki, wełnę, były zabawki oraz targ staroci. O swojej twórczości, książce i życiu opowiadał Antoni Kroh, a dzień zakończył koncert zespołu Frank e la Famiglia.

Jutro dalsza część programy „majówkowego” w tym warsztaty malowania piaskiem (g. 12.00), Po południu Malowanie na jedwabiu (16.30) oraz koncert „Wonky Twon” (19.00)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony